Muş’ta kar kalınlığı 3 metre...

3 gündür kar, tipi ve heyelan nedeniyle kapalı olan Muş - Kulp - Diyarbakır karayolunu açmak için ekipler seferber oldu.

Yerel 10.01.2015, 12:46 10.01.2015, 12:51
Muş’ta kar kalınlığı 3 metre...
3 gündür kar, tipi ve heyelan nedeniyle kapalı olan Muş - Kulp - Diyarbakır karayolunu açmak için ekipler seferber oldu. Yolda kar kalınlığı yer yer 3 metreye ulaşıyor.

Kar savurma araçlarının kullanıldığı çalışmalarda; eksi 20 dereceyi bulan soğukta çalışmalar güçlükle ilerliyor. Ekipler en çok tipi nedeniyle metreleri bulan kar kütlelerini açmakta zorlanıyor. Yolun en geç 3 günde ulaşıma açılacağı bildirildi.

BEBEĞİN ADINI AFAD KOYDULAR

Muş'un Gündoğdu köyünde evde doğum yapan anne ve kadına ulaşmak için paletli ambulans devreye girdi. Bir metreyi bulan kar kalınlığında ambulans köye giderek anne ve bebeği alıp hastaneye götürdü. Bebeğin ismi ise AFAD oldu.

Üç günden bu yana yolu kapalı olan Muş merkeze bağlı Gündoğdu doğum sancıları başlayan Ayşegül Aydın’ın yakınları hemen acil yardım ekiplerine haber verdi. Ekipler hemen olay yerine müdahale etmek için harekete geçti. AFAD ekipleri, 112 ve Özel İdare iş makineleri doğum sancısı çeken kadına yetişebilmek için çalışma başlattı. Ekipler bir metreyi bulan karla kaplı yolda köye 2 saatte ulaştı. Fakat ekipler gidene kadar Ayşegül Aydın doğum yaptığı ortaya çıktı. Anne ve bebeği alan ekipler Muş Devlet Hastanesi'ne götürdü. Ailede, yeni doğan kız bebeğe zorlu bir kış gününde dünyaya geldiği için Afad ismini koydu.
Yorumlar (0)