Nazife Ablanın isteğini yerine getirildi...

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Hastalığı dolayısıyla yürüyemeyen Nazife Akgün’ün talebini karşılıksız bırakmayarak, yardımına koştu.

Yerel 17.05.2015, 13:15 19.04.2020, 02:09
Nazife Ablanın isteğini yerine getirildi...

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, hastalığı dolayısıyla yürüyemeyen Nazife Akgün’ün talebini karşılıksız bırakmayarak, yardımına koştu. Temin ettikleri akülü tekerlekli aracı kendisine teslim eden Başkan Şirin, “Nazife ablamız bundan böyle evden dışarı çıkabilecek imkana kavuştu. Aracı hayırlı günlerde kullansın. Kendisine acil şifalar dilerim” dedi.


Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Selvilitepe Mahallesi’nde eşi Cavit Akgün ile ikamet eden 63 yaşındaki Nazife Akgün’ün dileğini yerine getirdi. Talep ettikleri akülü tekerlekli bisikleti bizzat ailenin evine giderek teslim eden Başkan Şirin’e Başkan Yardımcısı Hakan Sezer, MHP Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz, Selvilitepe Mahalle Muhtarı Sait Kaya, meclis üyeleri de eşlik etti. Şeker hastalığı dolayısıyla yürüyemediği için evden dışarı çıkamayan Nazife Akgün’ün akülü tekerlekli araç talep ettiğini ve kısa sürede temin ederek kendisine teslim etmenin memnuniyetinde olduklarını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Nazife ablamızın bizlerden talep ettiği akülü tekerlekli aracı teslim ettik. Kendisine acil şifalar dileğimle, eşi Cavit Akgün ve ailesine mutlu günler diliyorum. İmkanlarımız dahilinde ihtiyacı olan her vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Cavit ve Nazife Akgün çifti de Başkan Şirin’in sürpriz ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, kendisine hayır dualarında bulundular. Cavit Akgün, “Değerli Başkanımız evimize kadar gelerek bizlere verdiği değeri gösterdi. Allah kendisinden razı olsun. Eşimin evden dışarı çıkamaması beni derinden üzüyordu. Şükür ki bundan sonra sokağa çıkabilecek. Evimize gelerek bizlere moral veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. Akgün ailesi ziyaretinin ardından Başkan Şirin ve beraberindekiler mahalle halkıyla da bir arada bulundu.

Yorumlar (0)