Necattin Demirtaş Yeniden Başkan

Necattin Demirtaş 31 Mart seçimlerinde yeniden İlkadım belediye başkanı oldu. Necattin Demirtaş nereli ve kim olduğu merak ediliyor. Demirtaş, İlkadımlıların ikinci defa gönlünü kazandı.

Yerel 25.04.2019, 15:22 23.10.2019, 01:27
Necattin Demirtaş Yeniden Başkan

31 Mart Yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanı olan Necattin Demirtaş kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve daha önce hangi görevlerde bulunmuş merak ediliyor. 

Necattin Demirtaş Yeniden Başkan

Yerel seçim takvimi açıklanmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım belediye başkan aday adayı olarak ortaya çıkan Necattin Demirtaş, MHP'nin seçimlere Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok ile girmesi kararının ardından İyi Parti ve CHP'nin oluşturduğu millet ittifakı'ndan İlkadım belediye başkan adaylığını açıkladı. Genç yaşlarında ülkücü hareketin içinde yer alan Demirtaş, ilk defa partisinin dışında hareket ederek, bir başka partiden adaylığını koymuş oldu.

Kavaklıların yoğun olarak yaşadığı İlkadım'da adaylığı sürecinde ilk zamanlarında kazanma ihtimali verilmeyen Necattin Demirtaş seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ilkadım'da sevinç yarattı. Buna göre, rakibi Erdoğan Tok'un 81.996 %44.60 oy almasına karşın, Necattin Demirtaş, 93.540 %50.88 oy alarak belediye başkanlığını kazandı. İlkadım'da ismini dürüst başkan olarak duyuran Necattin Demirtaş, çok fazla merak edilen bir başkan oldu. Peki Necattin Demirtaş kimdir? Necattin Demirtaş nerelidir? Necattin Demirtaş hangi okullarda okudu ve nerelerde çalıştı? Demirtaş ile ilgili soruların cevasını haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

Necattin Demirtaş kimdir?

Necattin Demirtaş, 1955 Samsun Kavak Çivril Köyünde doğdu. İlkokulu Emrullah Efendi, Orta okulu Mithat Paşa, Lise tahsilini Ondokuzmayıs lisesinde yapan Demirtaş,1979 yılında İzmir Ege Üniversitesi İşletme fakültesini bitirdi. Askerlik görevini 1982 yılında Isparta'da 4 aylık kısa dönem olarak yapan Demirtaş, askerliğin ardından çalışma hayatına başladı. Demirtaş, Uzun yıllar kamuda ve çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptı. Sivas, Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüklerinde çalışan Demirtaş, Başarılı bir bürokrat olarak tanındı. Çalışkanlığıyla bilinen Demirtaş, 2001 yılında Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüğünden emekli oldu.MHP'den girdiği 2009 Mahalli seçimini kazanarak Samsun İlkadım Belediye Başkanı olan Demirtaş, 2014 seçimlerinde ise İlkadım Belediye Başkanlığı seçimini kaybetti. Necattin DEMİRTAŞ, 2009 Mahalli seçimini kazanarak Samsun İlkadım Belediye Başkanı oldu. .Demirtaş, İngilizce bilmektedir ve evlidir.

Necettin Demirtaş Nerelerde Görev Yaptı?

Milli Eğitim Bakanlığı Ders Aletleri yapım merkezinde, T.Tarım Kredi Kooperatiflerinde Müfettiş Yardımcısı, T.Tarım Kredi Kooperatifleri Kayseri Bölge Müdür Yardımcısı, T.Tarım Kredi Kooperatiflerinde Müfettiş, Boğazlıyan Yem Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı, T.Tarım Kredi Kooperatiflerinde Sivas Bölge Müdürü, Çepni Gücü Yem Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı, T.Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü, Elsan Orman Ürünleri Sanayii Yönetim Kurulu Üyesi, T.Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Müdürü, Akyazı / Sakarya Yem Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı, T.Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlük Müşaviri, T.Tarım Kredi Kooperatifleri Personeli Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, T.Halk Bankası Personeli Vakfı Genel Müdürü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Odalar Organizasyon Müdürü, Denetimli Serbestlik Ankara Koruma kurulu Üyesi, Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Üyesi, Vergi Konseyi Üyesi, Türkiye ziraat Odaları Birliği Genel Başkan Danışmanı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442