Necattin Demirtaş:15 Temmuz'u Asla Unutmayacağız!

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün altıncı yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yerel 14.07.2022, 23:02
Necattin Demirtaş:15 Temmuz'u Asla Unutmayacağız!

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün altıncı yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından kalkışılan hain darbe girişimini asla unutmayacaklarını, karanlık bir gece olduğunu anımsatarak nefretle kınadı.

‘’15 Temmuz 2016 günü aziz Türk milleti bir kez daha şanlı duruşunu sergilemiş, devletine karşı düzenlenen bu alçak darbe girişiminde devletinin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğruna tankların altında yatabilecek kadar kendini ortaya koymuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destanın yazılmasını sağlamıştır’’ ifadelerine yer veren Başkan Demirtaş şunları söyledi:

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum

Hain terör örgütü FETÖ’nün o gece yaptığı bu hain saldırı, bu asil milletin devleti uğruna mücadele azmini çok daha fazla artırmış, sokaklara çıkılarak gösterilen büyük direnişle tarihimizin en görkemli destanlarından biri yaşanmıştır. 

Demokrasi adına gösterdiği kararlı duruşu ve kendilerine uzatılan silahlara karşı canını hiç düşünmeden siper eden, kahraman Türk milleti korkusuz tavrı sayesinde hainleri püskürtmüştür. Tıpkı ülkemizi daha önce düşmanların elinden kurtardığımız ‘Kurtuluş Savaşı’ gibi 15 Temmuz 2016 tarihi de şanlı tarihimizin dönüm noktası olmuştur. Bizler, Türk milletinin vatanı uğruna neler yapabileceğini gösteren bu anlamlı direnişin mimarlarından başta Ömer Halis Demir’in ve bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı, gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. Bu vesileyle, milletimizin ve İlkadımlı hemşerilerimin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. Bu uğurda canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)