Ömer Süslü Hocalı Katliamını kınadı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Ömer Süslü yaptığı açıklamayla Hocalı Katliamını şiddetle kınadı

Yerel 26.02.2015, 20:57 26.02.2015, 21:08
Ömer Süslü Hocalı Katliamını kınadı
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Ömer Süslü yaptığı açıklamayla Hocalı Katliamını şiddetle kınadı.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Ömer Süslü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

''26 Şubat günü sona erdiğinde Azerbaycan ın Karabağ bölgesinde bulunan hocali kasabasında neredeyse ayakta canlı kalmamış, silahsız ve savunmasız bir çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 613 kişi hayatını kaybetmiş, 487 kişi yaralanmış, 150 asker kaybolmuş ve binlerce insan esir alınmıştır. Yapılan katliamın tarihinin tazeliği ve bütün dünyanın gözü önünde yapılması önemlidir. Hocalı kenti 26 Şubat 1992 tarihinde yüzyılın en acımasız soykırımına maruz kalmış ve kasaba tamamıyla yok edilmiştir.


DERS ÇIKARMALIYIZ

Olaylar üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanı Başbuğumuz sayın Alparslan Türkeş ve Ülkücü camia bu vahşet karşısında en büyük tepkiyi göstermiştir. Yaşananlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hepimizde üzüntü ve elem verdiği gibi ders çıkarmamız gereken önemli bir tarihsel süreçtir.İşgalci Ermenistan ve onun uzantısı olan Ermeni diasporasının oluşturduğu asalanın büyük Ermenistan hayalleri aynı zamanda toprak talebi olarak ülkemizin büyük bir bölümünü kapsamaktadır Devletimiz ve milletimizin parçalanması için ellerinden gelen her türlü faaliyetleri destekleyip yaptıkları bilinmektedir.


HERŞEY ORTADA

AK Patyi iktidarının daha bir kaç gün önce ver kurtul mantığı ile tek silah dahi atmadan teslim ettikleri hatta gece yarısı kaçarcasına bıraktıkları Süleyman şah Türbesi yine AK Parti iktidarının güneydoğu ve doğuda çözüm süreci çalışmalarıyla terör örgütünü güçlendirmesi.Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Üniversite kampuslerinde dahi iktidarın şımarttığı terör örgütü elemanlarınca tacize uğrayıp şehit edildikleri bir dönemi yaşarken.Milli zayıflığımız,inanç eksikliğimiz iç ve dış düşmanlara karşı göstereceğimiz en ufak zafiyetin güvenilirğimiz ve milli bütünlüğümüzde telafisi olmayacak şekilde büyük acılar getirecektir.

Hocaali katliamı ve Ermenistan ın Karabağ işgali sürecinde soydaşlarımızın yaşadıkları acı zülüm ve işkenceler,Millet olarak Milli hassasiyetleri yüksek,Milli bütünlük,Milli bağlılık ve güçlü olmamızın ne derece önemli olduğunu ortaya çıkarmaktadır.


AZERBAYCAN YALNIZ DEĞİL
Şunu kimse unutmasın Azerbaycan ve halkı yalnız değildir. Türk-İslam dünyası yalnız değildir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları olarak özellikle Milliyetçi Hareket partisi mensupları olarak kendi meselemiz görüyor ve yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Azerbaycan meselesi gibi, tüm Müslüman Türk katliamlarını hafızalarımıza yerleşmeli ve önümüzdeki nesillere de aktarılmalıyız.Şehitlerimizin mekanı cennet .Gazilerimizden Cenab ı Allah razı olsun.Milletimizin ve kardeş Azerbaycan ımızın Başı sağolsun. Allah milletimize böyle acılar bir daha yaşatmasın derken,Katliamın yıldönümünde yaşanan vahşeti üzüntü ve şiddetle kınıyoruz.''
Yorumlar (0)
açık