Orkado’nun Merkezi Fatsa’da Hizmete Girdi

Ordu Kano Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği Tanıtım Koordinasyon Merkezi gerçekleşen törenle açılırken, açılışta ‘Spora Adanmış Hayatlar” Konulu Fotoğraf Sergisi’ de gezildi.

Yerel 19.12.2021, 22:44
Orkado’nun Merkezi Fatsa’da Hizmete Girdi

Fatsa City Alış Veriş Merkezi’nde gerçekleşen açılışa AK Parti Ordu Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Aybastı Kaymakamı Şeyma Aktaş, Kabataş Kaymakamı Seda Ünlü, İkizce Kaymakamı Okan Ayaz, Gölköy Kaymakamı Onur Bektaş, Mesudiye Kaymakamı Efe Kılıç, Gülyalı Kaymakamı Aydın Yanık, Çamaş Kaymakamı Emre Urhan, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, Fatsa AK Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel, Eğitime Destek Derneği Platformu Başkanı Mehmet Ali Aydın, Kumru İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Evin, Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan ve vatandaşlar katıldı.

“BİZ HEP ORDU’YA DAİR, DOĞAYA DAİR SPORTİF ETKİNLİKLER YAPIYORUZ”

Açılışta ilk konuşmayı yapan Ordu Kano Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği Başkanı Mustafa Sarıkaya, “Biz yıllardır yukarı ilçeler olan Aybastı, Gölköy ve Kumru ilçelerinde doğada spor yapıyoruz. Biz çoğunluk olarak eğitimcilerden oluşuyoruz. Eğitimci arkadaşlarımız farklı yerlerde görev yapıyorlar ama biz hep Ordu’ya dair doğaya dair sportif etkinlikler yapıyoruz. Açılışa katılan Başta Milletvelimiz Dr.Şenel Yediyıldız olmak üzere belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza ve ilçe milli eğitim müdürlerimize çok teşekkür ederim.” dedi.

“GENÇLERİMİZİ MUTLAKA BU TÜR SPORLARA YÖNLENDİRMELİYİZ”

AK Parti Ordu Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız ise yaptığı konuşmada, “Mustafa Sarıkaya sosyal bir kişiliğe sahiptir, ben yıllardır kendisini tanıyorum hiç rahat durmaz. 2018 yılında Perşembe Yaylasında yaptığı etkinlikte beni bir kanoya bindirdi, nasıl bindiğimi anlatsam masallara sığmaz. Onun için ben Mustafa Sarıkaya’ya yaptığı etkinliklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Spor gerçekten çok faydalı bir şeydir. Çocuklarımız gençlerimizi mutlaka bu tür sporlara yönlendirmeliyiz. Spor insanları çıktıkları yolda doğru yürümeyi öğreten bir faaliyettir.” diye konuştu.   

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)