Öz Saruhan Bulvarı ve 4843 Sokak Kurakçıl Peyzajla Güzelleşti

Manisa Büyükşehir Belediyesi, tüm Dünya’yı tehdit eden susuzluk tehlikesine karşı su kaynaklarının korunması amacıyla yöneldiği kurakçıl peyzaj uygulamasına devam ediyor.

Yerel 29.11.2022, 23:50
Öz Saruhan Bulvarı ve 4843 Sokak Kurakçıl Peyzajla Güzelleşti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, peyzaj düzenleme çalışmalarında suyun korunması ilkesiyle yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Yunusemre ilçesine bağlı Laleli bölgesinde bulunan Öz Saruhan Bulvarı ve 4843 Sokak’taki kurakçıl peyzaj uygulamasını da tamamladı. Bölge yeni peyzajıyla yepyeni bir görünüm kazandı.

İl genelinde park, bahçe ve yeşil alanların bakımı, temizliği ve düzeni noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, tüm Dünya’yı tehdit eden susuzluk tehlikesine karşı su kaynaklarının korunması amacıyla yöneldiği kurakçıl peyzaj uygulamasına devam ediyor. Bu kapsamda Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Laleli bölgesinde bulunan Öz Saruhan Bulvarı ve 4843 Sokak’taki kurakçıl peyzaj uygulaması da tamamlandı. Bölge yeni peyzajıyla yepyeni bir görünüm kazanırken, vatandaşlar da çalışmaları beğeniyle karşıladı.

Susuzluğa Karşı Önlem

Yapılan çalışma ve uygulama hakkında bilgi veren Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Kaya bahçeleri ve su ihtiyacı anlamında en toleranslı ağaçların, yer örtücü olarak volkanik ve maden taşlarının kullanıldığı prestij cadde peyzaj uygulamaları yapıyoruz. Kış soğuğuna ve yaz sıcağına dayanıklı bitkileri seçerek, peyzaj çalışmalarımızı tasarlayıp mevcut günümüz şartlarında Dünya genelinde iklim değişikliği ve su kaynaklarının azalması problemine karşılık önlem alıyoruz. Bu kapsamda Laleli Mahallemiz sınırlarında bulunan Öz Saruhan Bulvarı ve 4843 Sokak’taki kurakçıl peyzaj uygulamamızı da tamamladık” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)