'Özyenetim'ci Kader sönmez tutuklandı

Bitlis’in Hizan ilçesinde düzenledikleri basın açıklamasında 'özyönetim' ilan eden Halk Meclisi Eş Başkanı Kader Sönmez tutuklandı.

Yerel 20.08.2015, 22:59 20.08.2015, 23:19
'Özyenetim'ci Kader sönmez tutuklandı

Bitlis’in Hizan ilçesinde düzenledikleri basın açıklamasında 'özyönetim' ilan eden Halk Meclisi Eş Başkanı Kader Sönmez çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Halk Meclisi Eş Başkanı Kader Sönmez'in tutuklanmasıyla ilgili olarak Bitlis Valiliğinden açıklama yapıldı.

Bitlis Valiliğinin açıklaması şöyle:

 İlimiz Hizan ilçesinde 19 Ağustos 2015 günü küçük bir grup bir araya gelmiş. Demokratik Bölgeler Partisi sözde Halk Meclisi Eş Başkanı Kader Sönmez tarafından yapılan bir basın açıklaması ile sözde özyönetim ilan edildiği duyurulmuştur. Anayasa ve yasalara aykırı olarak gerçekleşen bu eylem neticesinde ilgililer hakkında yasal takibat başlatılmış ve bu kapsamda emniyet güçlerimiz tarafından yapılan operasyon sonucu Kader Sönmez isimli şahıs, ikametinden alınarak Hizan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir 

Yorumlar (0)
banner442