Prijedor’a Yardım Eli...

Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sonrası, yaraların sarılması için harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, felaketten etkilenen kardeş şehir Prijedor’a yardım çalışması başlattı.

Yerel 29.05.2014, 22:04 29.05.2014, 22:09
 Prijedor’a Yardım Eli...

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılması için harekete geçti. Felaketten etkilenen kardeş şehir Prijedor vatandaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,”Kardeş şehrimiz Prijedor’a destek olmak, onların kötü günlerinde yaralarını sarmak için çalışmalarımızı en kısa sürede netleştirip, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen imkanlar doğrultusunda, destek vermeye çalışacağız” dedi.

Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sonrası, yaraların sarılması için harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, felaketten etkilenen kardeş şehir Prijedor’a yardım çalışması başlattı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nda, daire müdürleri ile bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, afet bölgesi için yapılacak yardım çalışmalarını görüştü. Felaketten etkilenen kardeş şehir vatandaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Ergün, “Geçtiğimiz hafta Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi hepimizi çok üzdü. Bu üzücü durum nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak yakınlarını kaybeden ailelere taziyelerimi iletiyorum ve yaralananlara da acil şifalar diliyorum”dedi.

Kötü Gününde Kardeş Şehrimizin Yanındayız

Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak felaketten etkilenen kardeş şehir Prijedor’a yaraların sarılması için imkânlar doğrultusunda destek vereceklerini belirten Başkan Ergün,” Buradaki sel felaketinden etkilenen kardeş şehrimiz Prijedor, bizden resmi olarak bir takım taleplerde bulundu. Kardeş şehir olmamız nedeniyle de, onları bu zor günlerinde yanında olabilmek için Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız gerekli incelemeleri yapmaktadır. Bu konuda Prijedor yetkilileri bizden, yatak, çekyat, mobilya, boya malzemeleri, hijyen malzemeleri gibi bir takım taleplerde bulundular. Bu talepler noktasında ilgili müdürlüklerimiz çalışmalar yapılmaktadır. Kardeş şehrimiz Prijedor’a destek olmak, onların kötü günlerinde yaralarını sarmak için çalışmalarımızı en kısa sürede netleştirip, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen imkânlar doğrultusunda destek vermeye çalışacağız. Geçtiğimiz haftalarda biz de Soma’da üzücü biz olay yaşamıştık. Burada resmi rakamlara göre 301 maden işçimiz hayatını kaybetmişti. Soma’da da, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak ilk günden itibaren imkânlarımız doğrultusunda yaraların sarılması için desteklerimiz olmuştu. Bu anlamda da desteklerimizi, sel felaketinden etkilenen kardeş şehrimiz Prijedor’a da ulaştıracağımıza inanıyorum” dedi

Yorumlar (0)