Protokol Üyeleri Muhtarlarla Yemekte Buluştu

Manisa - Turgutlu Belediyesi tarafından 19 Ekim Muhtarlar Günü yemeği düzenlendi. Muhtarlar yemeğinde protokol üyeleri, belediye daire müdürleri ve muhtarlar bir araya geldi.   

Yerel 19.10.2019, 15:08 19.10.2019, 15:44
Protokol Üyeleri Muhtarlarla Yemekte Buluştu

Turgutlu Belediyesi tarafından 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen yemekte protokol üyeleri, belediye daire müdürleri ve muhtarlar bir araya geldi.

Turgutlu Belediyesi tarafından organize edilen yemekte Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Garnizon Komutanı Personel Albay Kenan Peşternik, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser, Mithat Erden, Maski Muhtarlık İşleri Müdürü Turgutlu Koordinatörü Ramazan Hakan Ulak, Turgutlu Kaymakamlığı ve Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı. Açılış konuşmasını yapan Turgutlu Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Mahalle Muhtarı Avni Gürel: “Turgutlu Belediyesine ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a bu özel günde böylesine güzel bir organizasyon yaptığı için teşekkür ediyorum.”dedi.

Turgutlu’ya bir tane orta ölçekli sanayi sitesi kazandırıyoruz.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Görevi ilk devraldığımızda belediye personel maaşı ödemesi vardı ve 600 bin tl ödeme için eksik vardı. Biz bu sorunu hallettik ve tasarruf tedbirlerimizi hayata geçirdik. Aldığımız tasarruf tedbirleri sayesinde 6 ayda 3.5 milyon tl tasarruf sağladık. Bunları yaparkende belediyenin asli görevlerinden, yapması gereken hiç birşeyden ödün vermedik, tüm yapmamız gerekenleri hayata geçirdik. Manisa’da doğalgazın genel müdürleriyle yaptığımız toplantıda aldığımız karar doğrultusunda Turgutlu’da 2019 sonuna kadar doğalgaz girmeyen sokak kalmayacak. Bunların yanında Turgutlu’ya bir tane orta ölçekli sanayi sitesi kazandırıyoruz. Orta ölçekli 201 işyerinden oluşan bir sanayi sitesi kazandırıyoruz. Allah nasip edersede Şubat ayı sonuna doğru temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bu Turgutlu’da 5-6 bin civarında yeni istihdam demek.

Turgutlu’nun kurtuluşunu ilçemize yakışır bir şekilde kutladık.

Turgutlu’nun en büyük sorunu tüm Türkiye’de olduğu gibi işsizlik. Göreve geldiğimiz günden bu yana yaklaşık 6 bin iş başvurusu oldu. Biz bunu çözmeyle alakalı çok ciddi bir adım attık, orta ölçekli sanayinin kurulmasıyla ilgili önündeki tüm engelleri kaldırdık. Proje 2020 sonuna doğru bitmiş olacak, proje bittiğinde de 5-6 bin civarında direk istihdam, dolaylı olarakta 10 bin civarında bir istihdam yaratmış olacağız. Biz belediye olarakta bu projenin harfiyat işleri aldık. Belediyemizin bütçesi çok zayıftı. Bu sayede hem fen işleri ekiplerimizin kullanılmayan araçlarını değerlendirdik hem de harfiyat işi bittiğinde belediyenin kasasına çok önemli bir gelir sağlamış olacağız. Bunları yaparkende sportif başarılarımız var. Çok iyi giden bir Turgutlusporumuz var. Ayrıca kadın basketbol takımımızı profesyonel lige çıkardık. 30 Ağustos’ta başlayıp 8 gün süren unutulmaya yüz tutmuş Kurtuluş şenliklerimizi hayata geçirdik. Turgutlu’nun kurtuluşunu ilçemize yakışır bir şekilde kutladık. Çok güzel bir yağlı güreş gerçekleştirdik. Rahvan at yarışlarını yaptık. 19 Mayıs’tır 23 Nisan’dır unutulan milli bayramlarımızı tekrar halkımıza hatırlatmakla ilgili elimizden gelen bütün çabaları gösteriyoruz. Kapımız hep açık, Turgutlu Belediye Başkanlığı’nın kapısı 6 aydır hiç kapanmadı. En önemlisi Turgutlu Belediyesinin parası kuruşuna kadar hesap ediliyor ve ben sizin 1 kuruşunuzu bile yedirmem. 5 yıl boyuncada kimse 1 kuruş para yiyemeyecek. Böyle bir düzen kurdum.” dedi. 

“Başkan Akın’dan Mehmetçiklere Asker Selamı”

Konuşmasına A takımını kurduğunda hizmetlerin daha hızlı ve daha sağlıklı olacağını belirterek devam eden Başkan Akın: “Hizmetlerimizi de daha sağlıklık hale getiriyoruz. Yavaş yavaş oturttuk düzenimizi. Belki çok hızlı hareket edemedik, sizlerle zaman zaman bir araya geldik, birçok muhtar arkadaşımızla ziyaretler gerçekleştirdik, acil olan sorunlara çözümler ürettik. Belki daha hızlı yapmamız gerekiyordu ama yeni düzen kurduk. İki siyasi başkan yardımcılarımız var, iki tane de devlet memuru başkan yardımcımız var tecrübeli. Siyasi başkan yardımlarımız da artık görevlerine adapte oldular bundan sonra sizlere daha hızlı ve daha sağlıklı hizmetler vereceğiz. Bir tane de özel kalem müdürü ataması yaptık, bu anlamda kadromu kurmak üzereyim. Birkaç eksiğimiz daha kaldı. Biz A takımımızı oluşturduğumuzda sahaya çıktığımızda Turgutlu Belediyesi de artık çok güzel hizmetler yapacak. Bundan sonra Turgutlu’da her şey güzel olacak. Hatta biz sloganımızı değiştirdik mükemmel olacak. Zaman içerisinde benim ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Birbirimizi tanıdıkça Turgutlu’ya çok güzel hizmetlerde bulunacağız. Ben verdiğimiz davete katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum, muhtarlar gününüzü kutluyorum. Burdan da Suriye’de görev yapan tüm mehmetçiklerimize bir asker selamı gönderiyorum.” dedi.   

Başkan Akın tek kadın muhtar olan Yedieylül Mahalle Muhtarı Deniz Bezen’e çicek takdim etti. Daha sonra muhtarlar ile Kaymakam Ali Yılmaz ve Belediye Başkanı Çetin Akın mahallelerin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Gece hatıra fotoğrafıyla son buldu. 

Yorumlar (0)