banner434

Rize'de Hamsi Festivali Etkinliği

Rize Belediyesi tarafından bu yıl 3.'sü düzenlendi. Hamsi Festivali etkinlikleri Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımı ile Sahil Parkı'nda yapıldı.

Yerel 31.12.2017, 15:41 31.12.2017, 15:45
Rize'de Hamsi Festivali Etkinliği

Rize Belediyesi tarafından bu yıl 3.'sü düzenlenen Hamsi Festivali etkinlikleri Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımı ile Sahil Parkı'nda yapıldı.  Havaların sıcak gitmesi nedeniyle Rize bölgesinde çıkmayan hamsi başka bölgelerden temin edildi.


Sabah saatlerinde 100'e yakın personelin katılımı ile yüzün üzerinde mangal yakıldı. Saat 11'de başlayan etkinliklerde festivale katılan binlerce vatandaşa ekmek arası hamsi ikram edildi. Festivalde 2,5 ton hamsi tüketilirken, uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar ekmek arası hamsi alabilmek için adeta birbirleri ile yarıştı.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da festivale katılırken, hamsi kızartarak vatandaşlara ikram etti. Bak, yaptığı açıklamada "Havaların sıcak gitmesi ile hamsı bizden uzaklaştı, bu festivalde ayaklarımızın sesleri ile hamsiyi yeniden çağırdık. Ayak seslerimize duyarlı kalacak ve yeniden sahillerimize gelecek. Hamsi soğuk suları sevdiği için bizden uzaklaştı” dedi.


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)