“SADECE SEÇİMDE HATILANIYORLAR”

Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fikret Şinasi Kazancıoğlu, Eski Malatya'yı yeni Malatya yapacağız dedi.

Yerel 08.02.2014, 21:26 08.02.2014, 23:29
“SADECE SEÇİMDE HATILANIYORLAR”
Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fikret Şinasi Kazancıoğlu, Eski Malatya'yı yeni Malatya yapacağız dedi.

“SADECE SEÇİMDE HATILANIYORLAR”

“Çevreyolu altı” deyiminin kendisini üzdüğünü ifade eden Kazancıoğlu,” Malatya’da çevreyolu altı ve üstü gibi konular çok üzücü konulardır. Malatya’da böyle bir sınır çizilmiş ve 40 yıldır böyle fiziki bir hat var. Bu fiziki hattın gerisinde de ruh dünyaları, gelir farklılıklarıyla bir araya itilmiş bir vatandaşlarımız var. Onlar sadece seçimden seçime hatırlanan vatandaşlarımızdır. Ama iktidar partisine siyasi anlamda çok büyük bir katkı veren ama hiçbir şey almayan, hep vaat alan, umutları boşa çıkan bir vatandaş kitlesi var. Bende uzun yıllar öyle bir mahallede oturdum. Hala tadı damağımda bir komşuluk, mahalle kültürü var. Ama şunu üzülerek tekrar görüyorum bu farklılaşma gittikçe daha kötüye gitmeye başladı. Ve orada yaşayan vatandaşlarımız umutsuzluğa kapılmışlar” şeklinde konuştu.

ESKİ MALATYA’YI, YENİ MALATYA YAPACAĞIZ”

Kazancıoğlu, şuulandırmada vatandaşların birçok haksızlıklarla karşı karşıya kaldığını savunarak,“Son zamanlarda yapılan hizmet amaçlı değil rant amaçlı kentsel dönüşümler görüyoruz. Yöneticilerle ilgili olarak imar yolsuzlukları gündeme geldi. Bu konulara girmek istemiyorum çünkü yargıya taşınmış durumda. Vatandaşın güveni kalmamış durumda. Biz süratle şehri Kuzey akslına doğru götüreceğiz. Çevreyolu’nun altı kuzey aksına giriyor zaten. Mesela Adana’da yeni bir Adana var. İnşallah eski Malatya’yı yeni Malatya yapacağız. Malatya baraja doğru gidecek ve yeni Malatya kuracağız. Organize Sanayi burada Demiryolu ile birlikte tıkaç halinde. Zamanında Organize Sanayi bölgesi yanlış yapılmış, çünkü orada şehrin büyümesine engel gibi görünüyor. Bizim ulaşım koridoru, yerleşim koridoru, sanayi koridoru gibi yeni koridorlar bulmamız lazım. Süratle bunları yapacağız” diye konuştu.

“FARKLILIKLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Kazancıoğlu, Malatya’da gelişmişlik düzeyine göre yapılmış olan farklılıkları ortadan kaldıracaklarına değinerek, “Malatya’da gelişmiş farkına göre dizayn edilmiş bir hal var. Gelişmişlik düzeyi altta olanlar yolun altında kalıyor. Buralarda kaynaşma kültürü yok. Bingöl’de gelen vatandaşlarımız bir arada kalıyor. Başka bir şehirde gelen arkadaşlar bir arada kalıyor. Böyle olunda ortak kültürümüz olmuyor. Ortak kültürümüz olmayınca ortak davranış olmuyor. Ortak davranışlar olmayınca da Malatya’da ortak değerler olmuyor” dedi.
Yorumlar (0)