Sağlık şehitlerinin isimleri Atakum’da yaşayacak

Atakum Belediyesi ve Samsun Tabip Odası iş birliğiyle, görevli başında hayatını kaybeden sağlık şehitlerinin aziz hatıralarını yaşatmak amacıyla  “Samsun Tabip Odası Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı” kuruldu.

Yerel 18.03.2021, 10:51 18.03.2021, 11:01
Sağlık şehitlerinin isimleri Atakum’da yaşayacak

Atakum'da Samsun Tabip Odası Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı” kuruldu. 50 ağaç fidanının toprakla buluştuğu hüzünlü törende Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, “Tüm dünyayı şaşkına çeviren, hayatlarımızı alt üst eden bugünlerde, herkes kendi kabuğuna çekilmişken biz yine cephedeyiz. Sağlık çalışanlarının yalnızca salgınlarda değil; savaşta, depremde, selde, yangında her zaman ateş hattındayız” dedi  

Atakum Belediyesi, önceki günlerde Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi ile birlikte 150 ağaç fidanıyla oluşturduğu Sağlık Emekçileri Vefa Ormanı’na bir yenisini daha ekledi. 

Samsun Tabip Odası ile yapılan iş birliğiyle ve Samsun Orman İşletme Müdürlüğü desteğiyle Küçükkolpınar Mahallesi’nde, bir önceki orman alanına yakın bir konumda olan 2 bin 500 metrekarelik alanda “Samsun Tabip Odası Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, Samsun Orman İşletme Müdürü Menderes Özkolay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, CHP Atakum Kadın Kolları Başkanı Emine Kandemir, Atakum Belediyesi Meclis üyeleri, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak, TEMA Atakum Temsilcisi Habib Alan, doktorlar, sağlık emekçileri, muhtarlar ve Atakum Belediyesi personeli katıldı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)