Alexa

Sağlık-Sen'ciler Kadın Teşkilatı Kurdu

Gümüşhane Sağlık-Sen Şube Başkanlığı bünyesinde Kadın Kolları teşkilatı kuruldu.

Sağlık-Sen'ciler Kadın Teşkilatı Kurdu
banner327
Gümüşhane Sağlık-Sen Kadın Kolları Başkanı Dilber Selina Sünnetçi, Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı durumlarda çalışan personelin büyük bir oranını kadınların oluşturduğunu hatırlattı.

Üyelerinin yüzde 63’ü kadınlardan oluşan Gümüşhane Sağlık-Sen’in her anlamda yürüttüğü sendikacılık anlayışını kurduğu Kadın Kolları teşkilatıyla taçlandırdığını kaydeden Sünnetçi,  “Son dönemde kadınlarımızın sendikal faaliyetlerin içerisinde olma ve katkı sunma arzusunu gören sendikamız Kadın Kolları’nı kurarak kadın üyelerine verdiği değeri birkez daha ortaya koymuştur” dedi.
Amaçlarının kadın üyelerin her sorunuyla daha yakından ilgilenmek, kendileriyle her zaman birebir iletişim halinde olarak sendikal aidiyetlik duygusunu güçlendirmek, var olan sorunları Sağlık-Sen yönetimiyle istişare ederek çözüme kavuşturmak, yapılan çalışmalara kadın elinin değmesine katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Sünnetçi, kendilerine destek olanlara teşekkür etti. 

Toplam 920 üyesi olan Gümüşhane Sağlık-Sen şubesindeki 580 kadın üyeyi temsilen çalışmalarına başlayan Kadın Kolları teşkilatı önümüzdeki günlerde çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 21:56
YORUM EKLE