Sağlıkçılardan Sonra En Büyük Risk Temizlik Çalışanlarında

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Korona virüs ile hiç durmadan mücadelemiz devam ediyor. Mesai arkadaşlarımız insanüstü bir mücadele örneği göstererek hem temizlik çalışmalarında hem de halkımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük bir başarıya imza atıyor. "dedi.

Yerel 12.04.2020, 16:11
Sağlıkçılardan Sonra En Büyük Risk Temizlik Çalışanlarında

İlkadım Belediyesi tarafından günlerdir aralıksız devam eden temizlik ve dezenfekte çalışmaları sokağa çıkma yasağı ile hız kazandı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Temizlik İşleri Müdürlüğü personeline verdiği talimat sonrası ekipler, vatandaşın yasak sonrası rahatça dolaşabilmesi için adeta sokaklarda virüs avladı.

İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Salim Şenoğlu konuuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İnsanlarımızın ve araç trafiğinin olmadığından dolayı biz bunu fırsat bildik. Bahçelievler Mahallesi çok yoğun bir mahallemiz. 11 tane su tankerimizle dezenfektanlı ve deterjanlı sularla mahallemizde yıkama yapıyoruz. Ayrıca 40 tane de süpürgeci arkadaşımız sahaya indi. 13 tane çöp kamyonu bölgedeki çöpleri topluyor. İnsanların bu konuda titiz olduklarını biliyoruz. Bununla ilgili her türlü mücadeleyi müdürlüğümüz olarak olan gücümüzle veriyoruz. Personelimizin özverisinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu süreçte en büyük tehdit altında olan sağlıkçılardan sonra temizlik işçisi arkadaşlarımızın çok büyük emeği var” dedi.

EKMEK SERVİSİ

Vefa Timi sokağa çıkma yasağı günlerinde de vatandaşların ekmek ihtiyacını karşılamak için görevlerini sürdürdü. Sürekli hareket halinde olan ekipler, sipariş üzerine fırından ekmek alıp vatandaşın adresine kadar götürdü. Ekmek ücreti dışında bir ücret alınmazken, vatandaşlar yapılan bu uygulamadan memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

BAŞKAN DEMİRTAŞ; “HİÇ DURMADAN MÜCADELMİZ SÜRÜYOR”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yaptığı açıklamada, “Korona virüs ile hiç durmadan mücadelemiz devam ediyor. Mesai arkadaşlarımız insanüstü bir mücadele örneği göstererek hem temizlik çalışmalarında hem de halkımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük bir başarıya imza atıyor. Hafta sonu geçerli olacak sokağa çıkma yasağında da ekiplerimiz yine görevlerinin başında oluyorlar. Halkımızdan gelen talepleri Vefa Timinde görevli arkadaşlarımız yerine getiriyor. Diğer yandan da sokakların boş olması dezenfekte ve temizlik çalışmalarımız için bir fırsat oldu. Bu çalışmalarımızı daha da hızlandırarak mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
22°
az bulutlu