banner434

Salihli, Akhisar ve Gölmarmara’ya Daha Güvenli Bağlanacak

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda arasında, Salihli’yi, Akhisar ve Gölmarmara ilçesine bağlayacak olan köprü için protokol imzalandı.

Yerel 15.03.2022, 11:26
Salihli, Akhisar ve Gölmarmara’ya Daha Güvenli Bağlanacak

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı Toplantısı’nda Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Salihli Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Protokole imzalar Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından atıldı. Yapılan protokol kapsamında Salihli ilçesini Akhisar ve Gölmarmara’ya bağlayan güzergahta Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi ortaklığıyla köprü yapılacak. Yılmaz Mahallesi ve karayollarının güzergahı üzerindeki Gediz Nehrinin kesiştiği noktaya yapılacak olan köprü ile yaklaşık 7 mahalle Akhisar-Gölmarmara-Ankara karayoluna ve Salihli merkeze ulaşımı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Protokol imza töreni sonrasında Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, yapılacak köprüyle ilgili olarak verdiği bilgilerde, “Yılmaz Mahallesi’ndeki köprü çok eski bir köprü. Geçmiş dönem eski belediye başkanımız döneminde yapılan bir köprü. Yaklaşık 85 metre uzunluğunda. Gediz nehrinin kesiştiği noktada bir köprü. Yapımını sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımızla ortak yapma kararı aldık. Onun protokolünü imzaladık” dedi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de yapılan protokolün Salihli ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)