Salihli’ye Kesintisiz Su Sağlayacak Modern İçme Suyu Deposu Devrede

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu kalitesini artırmak ve garanti altına almak amacıyla modern içme suyu depoları inşa etmeye devam ediyor.

Yerel 08.09.2021, 15:48
Salihli’ye Kesintisiz Su Sağlayacak Modern İçme Suyu Deposu Devrede

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezine daha verimli ve kesintisiz su temin etmek amacıyla Bağcılar Mahallesine yeni içme suyu deposu inşa etti. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer de depoda incelemede bulundu.  

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu kalitesini artırmak ve garanti altına almak amacıyla modern içme suyu depoları inşa etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Salihli ilçe merkezine daha verimli içme suyu sağlanması adına Bağcılar Mahallesinde 3 adet yeni açılan sondajın montajlarını gerçekleştirdi.  Çalışma kapsamında, Sondajlardan bir tanesine 72 ton (20lt/sn), iki adet sondaja da 90 ton (25lt/sn) su veren 3 adet yeni dalgıç motopomp bağlantısı yapıldı. Bu sondajlardan gelen içme suyunun 200 ton hacimli toplama deposuna terfi edilerek biriktirme deposuna aktarılması için Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından depo yanına pompa istasyonu yapıldı. Biri yedek olmak üzere saatte 253,8 ton (70,50lt/sn) su basan 90 kw gücünde 2 adet yatay milli motopomp’un montajı yapıldı. Çalışma ile ilçe merkezine ulaşan suyun verimi artacak ve kesintisiz su temini sağlanacak.   

Aydınyer içme suyu deposunu inceledi

İl genelindeki içme suyu depolarının inşası ve bakımlarını aralıksız sürdürdüklerini belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Salihli’nin içme suyu kalitesini ve verimini artıracak Bağcılar İçme suyu deposunda incelemede bulunarak şube müdürlerinden bilgi aldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)