Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül'den 10 Kasım Anma Günü Mesajı

Başkan Halil Akgül, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır." dedi.

Yerel 09.11.2021, 22:09 10.11.2021, 10:26
Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül'den 10 Kasım Anma Günü Mesajı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Atatürk, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırdığını kaydetti.

Yazılı basın açıklamasında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum" diyen Başkan Akgül açıklamasında şunları söyledi:

Gençlerimize ve Çocuklarımıza İyi Anlatmalıyız!

"Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. O’nun mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılında saygı, şükran ve rahmetle anıyorum

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)