SAMDAK, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyor

Samsun Dağcılık Kulübü 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel program hazırlayarak Dünya Emekçi kadınlar Günü'nü kutluyor.

Yerel 07.03.2022, 00:47
SAMDAK, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyor

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel birbirinden özel program hazırladı. SAMDAK Dünya Emekçi kadınlar Gününü kutluyor.

İlk olarak 5-6 Mart tarihinde gerçekleşen Ilgaz dağı (2546 metre) Alpin Tırmanış faaliyetini başarıyla gerçekleştiren ve sadece kadın sporculardan oluşan gurup zirve faaliyetini Dünya Kadınlar gününe ithafen gerçekleştirdi.

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) başkanı Faruk Karaduman konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İlk faaliyetimiz olan Ilgaz dağı tırmanış faaliyetinin ardından ikinci etkinliğimiz olarak Samsun Dağcılık kulübü yönetim kurulu üyesi Yasemin Ekinci tarafından 8 Mart Salı günü Bulvar AVM toplantı salonunda saat 19.00 da gerçekleşecek olan ‘’Dağcılıkta Kadın Söyleşisi’’ne tüm halkımız davetlidir. Son olarak 13 Mart Pazar günü Samsun Kocadağ Taşkıranlar rotası- Atakum’da günübirlik Doğa Yürüyüşü tüm kadınlara açık olarak gerçekleştirilecektir."

SAMDAK Başkanı Karaduman; her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Kadınlar Gününe özgü etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade ederek şöyle dedi: ‘’ Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘’Bir toplum cinslerinden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizi toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.’’ Biz de kulübümüz olarak kadın sporcularımızı destekliyor tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)