Samsun-Havza'da Yufka ve Tatlıcılara Maske Dağıtıldı

Korona virüs salgı ile mücadele kapsamında Havaza Belediyesi tarafından tatlı ve yufkacılara maske dağıtımı gerçekleştirildi. Başkan Özdemir, “Yaşanan olumlu tablonun bozulmaması için alınan tedbirlere daha sıkı şekilde uymamız lazım." dedi.

Yerel 07.05.2020, 22:59 07.05.2020, 23:20
Samsun-Havza'da Yufka ve Tatlıcılara Maske Dağıtıldı

Samsun-Havza Belediyesi tarafından korona virüs salgı ile mücadele kapsamında ilçede tatlı ve yufka imalatı ile satışı yapan iş yerlerine maske dağıtıldı.

Yeni Korona virüs (Kovid19) önlemleri kapsamında ilçede tatlı ve yufka imalatı ile satışı yapan iş yerlerine maske dağıtımı gerçekleştirildiklerini belirten Havza Belediyesi Temizlik İşler Müdürü Zeki Kurt ,"Tatlı ve yufka imalatı ile satışı yapan işletmecilere imalat aşamasında ve satışında maske ile eldiven takmaları, genel hijyen, müşteriler arasında sosyal mesafe kuralına uymaları konularında uyarılarda bulunulduklarını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, halkın sağlığını korumak adına her türlü çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Yaşanan olumlu tablonun bozulmaması için alınan tedbirlere daha sıkı şekilde uymamız lazım. Sokağa çıkma kısıtlaması süresi boyunca açık olacak tatlı satışı yapan işyerlerimizin maske temininde zorluk yaşamamaları için maske desteği verdik. Yine halkımızın fazlaca tükettiği ve yoğunluğun yaşandığı yufka imalathane ve satış yerlerine de maskeleri teslim edildi. Halkımızın sağlığı her şeyden önemli.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
açık