Samsun Şehidi için Ayaklandı!

Samsun Ülkü Ocakları ve MHP il teşkilatı, şehitler için yürüyor. Vatandaşlar, Öğretmen Evi'nde toplanarak 'Şehide Saygı, Teröre Lanet' için yürüdü.

Yerel 08.09.2015, 23:23 08.09.2015, 23:41
Samsun Şehidi için Ayaklandı!

Türkiye genelinde yaşanan terör olayları nedeniyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanlığı “Şehide Saygı, Teröre Lanetyürüyüşü düzenledi.

Öğretmenevi önünde başlayan yürüyüş, sırasıyla İstiklal Caddesi, Lise Caddesi ve Gazi Caddesi'nin ardından Atatürk Anıtı'nda son buldu. Yürüyüş boyunca terörü lanetleyen Ülkü Ocakları üyelerine Samsun’daki bazı sendika üyeleri de destek verdi.

Yürüyüşte İstiklal Caddesi üzerinde basın açıklamasını okuyan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze, “Geçtiğimiz günlerde PKK tarafından Dağlıca’da gerçekleştirilen kahpe saldırıda Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre 16 kahraman askerimiz, bugünse Iğdır’da 14 polisimiz şehit olmuş ve onlarca askerimiz de yaralanmıştır. Yaşanan bu olay milletimizi çok büyük bir üzüntüye sevk etmiş, ciğerlerimizi sızlatmıştır” dedi.

Her yönüyle etkin bir terörle mücadele politikasının ortaya koyulmasının zaruri olduğunu ifade eden Geze, “Türk milletinin sabrını sınayanlar, gücünü test edenler mukadder yenilgileriyle muhakkak yüzleşecektir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından yürüyüşe devam eden ülkücüler, Atatürk Anıtı önüne geldiler. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan ülkücüler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

BAFRA'DA ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜLER


Samsun’un Bafra İlçesinde Ülkü Ocakları tarafından organize edilen teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.

Son zamanlarda artan terör olayları Samsun’un Bafra ilçesinde protesto edildi. Bafra Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen yürüyüş Gençlik Caddesi'nde başladı. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Şehidim hakkını helal et bize’ sloganları eşliğinde atılan slofanların ardından yürüyüş Cumhuriyet meydan'ında son buldu. Burada yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Osman Osma tarafından yapılan basın açıklaması yapıldı. Polis ekipleri yol boyunca geniş güvenlik önlemleri alırken, eylem olaysız bir şekilde sona erdi.


MİNİBÜSÇÜLER'DEN TERÖRE TEPKİ


Samsun Hasköy Minibüsçüler Derneği Üyeleri, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına tepki göstermek için 150 araçlık ‘Teröre Lanet’ konvoyu düzenledi.

Samsun Hasköy Minibüsçüler Derneği Üyeleri, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına tepki göstermek ve şehitleri anmak amacıyla dernek önünde toplanarak basın açıklaması yaptılar. Minibüsçüler, basın açıklamasının ardından arabalarının önlerine astıkları Türk bayrakları ve ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ yazısı ile şehir turu attı.Minibüsçüler adına konuşan Samsun Hasköy Minibüsçüler Derneği Başkanı Hakan Bektaş, “Biz minibüsçüler esnafı olarak her zaman devletimizin yanındayız. Alınacak kararların arkasındayız ve takipçisiyiz. Bu akşam burada bir nebze olsun ses getirmek için arkadaşlarımızla birlikte toplandık. Buradan hep birlikte konvoy halinde hareket edip, etrafımıza da fazla rahatsızlık vermeden dolanıp tekrar buraya geleceğiz. Bütün arkadaşlarımıza bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Vatanımızın başı sağ olsun” dedi.

Minibüsçüler şehir turunun ardından derneklerine geri döndüler. 
Yorumlar (0)
12°
parçalı az bulutlu