Samsun Tabipler Odasından Dikkat Çeken 'Gözaltı Tapkisi' Açıklaması

Samsun Tabipler Odası, Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç, yönetim kurulu üyesi Dr. Ayşe Uğurlu’nun göz altına alınmalarıyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

Yerel 23.01.2021, 15:35
Samsun Tabipler Odasından Dikkat Çeken 'Gözaltı Tapkisi' Açıklaması

Bu sabah Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç ve yönetim kurulu üyesi Dr. Ayşe Uğurlu’nun özlük haklarına dikkati çekmek üzere yaptıkları eylem sebebiyle göz altına alındı. Samsun Tabipler Odası konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaparak bu duruma tepki gösterdi.

Meslek örgütlerinin temel sorumluluğu üyelerinin özlük haklarını korumak ve bu konudaki ihlalleri ortaya koymak olduğunu savunan açıklamada, "Protesto ve gösteri yapmak, kendisinin demokrasi ile yönetildiği iddiasında bulunan ülkelerde temel bir haktır. Kolluk güçleri ve onlara emir veren muktedir zihniyetin ortaya koyduğu bu tavır öncelikle demokrasiye karşı saldırıdır. Kaldı ki çok yakın zaman önce muktedir zihniyetin kalemşörü kimi gazeteci görünümlü jurnalciler ekranlarda “özlük haklarını savunan sağlık çalışanlarını” rüşvetçi olarak hedef göstermişti. Görülüyor ki ağa babalarının ayakları altından ayrılmayan jurnalciler, muktedir zihniyetin borazanı olmuş, demokrasi karşıtı eylemlerine kılıf dikme çabasına girişmişleri Ankara Şehir Hastanesi önünde sorumlulukları gereği eylem yapan tüm sağlık emekçisi arkadaşlarımız bizim hem gözümüz hem de başımız üstündedir. Onları göz altına alan aklı derhal demokrasinin gereğini yerine getirmeye ve arkadaşlarımızı serbest bırakmaya çağırıyoruz. Özlük hakları mücadelesi hiçbir zaman suç değildir…" denildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)