Samsun Valisi; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum

Samsun Valisi İbrahim Şahin 30 Ağustos Zfer Bayramı'nın 93. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Yerel 29.08.2015, 11:57 29.08.2015, 12:10
Samsun Valisi; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum

Samsun Valisi İbrahim Şahin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in kutlama mesajı şöyle:

Anadolu topraklarını sonsuza kadar hür ve bağımsız yurt toprağı yapan, milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren Kurtuluş Savaşımızın tacı büyük zaferin 93. yıldönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

26 Ağustos’ta başlayan ve dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat sayı ve silah üstünlüğü olan bir ordu karşısında 30 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutanlık Meydan Savaşı ile eşsiz bir zafer kazanılarak vatan topraklarımız kurtarılmış, bağımsızlık ve istiklalimizden hiçbir zaman vazgeçilemeyeceği bir kez daha bütün dünyaya haykırılarak ilan edilmiştir.

30 Ağustos Zaferi, farklılıklarını zenginlik olarak gören milletimizin, ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destandır.

Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi ATATÜRK’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Samsunlu hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Yorumlar (0)
banner442