Alexa

Samsun Valisi İbrahim Şahin Anneler Gününü Kutladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Anneler günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin Anneler Gününü Kutladı
Samsun Valisi İbrahim Şahin  Anneler günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Şahin'in kutlama mesajı şöyle:


Dünyanın en güç görevlerinden birini üstlenmiş, en yüce hislere sahip, merhametin, şefkatin, fedakârlığın ve koşulsuz sevginin timsali olan annelerimizin 'Anneler Günü'nü kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden ilk öğreticilerimizdir.

İnsan hayatında en değerli varlık olan, türlü fedakârlıklara ve zorluklara göğüs gererek çocuğu için kendisini feda eden ak alınlı annelerimiz için ne kadar hizmet etsek azdır. İnsanın sevgiye, ahlaka, erdeme, iyiliğe dair bütün yürüyüşlerinin temelinde anne vardır. Anne, insanı dünyaya getiren bir varlıktan öte, bir koruyucu, bir bakıcı ve bir öğretmen görevi üstlenmiştir.

Annelerimizi yılda sadece bir defa değil, yaşamımız boyunca sevgi ve saygı ile kucaklamalı, şefkat göstermeliyiz. Hayatımız boyunca annelerimizin bizden beklediği gelecekleri yakalayarak, onların emeklerine layık olduğumuzu gösterip, onları gururlandırmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta, vatanı için canını feda eden kahraman evlatlarımızın bizlere birer emaneti olan şehit anneleri olmak üzere, gazi anneleri ve tüm annelerin gününü kutlar, ellerinden öper, hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimize sağlık ve mutluluklar dilerim.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 17:25
YORUM EKLE