Samsun Valisi'nden Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin'den (YGS) Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Mesajı

Yerel 11.03.2016, 23:47
Samsun Valisi'nden Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Mesajı

Üniversite Sınavının ilk aşaması olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacaktır. Uzun ve yorucu çalışmalar sonucunda kazandığınız bilgilerin değerlendirileceği bu sınavda, başarılı olmanız aileleriniz kadar biz yöneticileri de mutlu edecektir.

Sınavda en önemli konu, sizlerin yaşadığı heyecan ve kaygı durumudur. Ancak bu heyecan, yaklaşan sınavda strese ve gerilime neden olmamalıdır. Ölçüsü iyi ayarlandığında bu kaygı ve heyecanın sizleri biraz daha motive edeceğini de unutmayın.

Değerli anne babalar;

Sizlerinde en az çocuklarınız kadar, belki de onlardan da fazla heyecan içinde olduğunuzu biliyoruz. Çocuklarınızı başarılarından dolayı ödüllendirmeyi yaparken, istenilen başarı elde edilemediğinde de sevgi, destek ve ilginizi esirgemeyin. Çocuklarınızı daima sevin ve onları zenginlik ve onur kaynağı olarak görün.

Başarının en önemli koşullarından biride öğrencilerimizin rahat bir şekilde sınava girmeleridir. Sınavın sakin bir ortamda yapılabilmesi ve ulaşımda sorun yaşanmaması için ilgili kurumlar tarafından gerekli önlemler alınmıştır.

Bu vesileyle, öğrencilerimize her daim destek olan; Öğretmen, idareci ve velilerimize teşekkür ediyor, sınava girecek yaklaşık 24.000 gencimize başarılar diliyorum.

Yorumlar (0)