Alexa

Samsun Valisi Polis Teşkilatı'nın 170.nci kuruluşu programına katıldı

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatı'nın 170.nci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen yemeğe katıldı.

Samsun Valisi Polis Teşkilatı'nın 170.nci kuruluşu programına katıldı
Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatı'nın 170.nci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen yemeğe katıldı.

Polis Teşkilatının 170.nci kuruluş yıldönümü etkinliği çerçevesinde düzenlenen yemeğe katılan Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN’i İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ ve eşi Azize YAVUZ karşıladı.

Yemekte bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, “Ülkemizin emniyetini ve huzurunu sağlamak adına mesai mefrumu gözetmeksizin vatan ve millet sevdasıyla görev yapan başarıları, fedakarlıkları ve kahramanlıkları ile milletimizin sevgisini en üst seviyede kazanmanın 170.nci kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamanın haklı gururunu yaşadığımız ve onurunu taşıdığımız bu özel geceye hoş geldiniz.

Sayın Valim, Değerli Konuklar; Vatandaşa hizmeti kutsal bilen ve yaptığı hizmetleri vatandaşın memnuniyeti üzerine temellendiren eğitimin gücüne ve kalitesine inanan kanunların verdiği yetkileri yerinde ve zamanında kullanan, kendisini toplumun bir parçası olarak gören teşkilatımızla geleceğin daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor bu güzel anımıza teşrif ederek bizleri onurlandırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Daha sonra Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “Bu gün Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 170.nci yılını kutluyoruz. Emniyet Teşkilatımız 1845 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda 1937 yılına kadar belli aşamalardan geçmiş teşkilatımızın bugünkü yapısı 1937 yılında şekillenmiştir.

Bu teşkilatımız her geçen gün gelişmiş sadece Türkiye’de değil, Dünya’da etkin bir kariyer noktasına taşınmış bir teşkilattır. Sizi canı yürekten kutluyorum. Tabi ki zaman zaman sıkıntılar yaşadınız. Bazı meslekler vardır kariyer mesleğidir. Bazı meslekler vardır prestij mesleğidir, sizin mesleğiniz fedakarlık mesleğidir. Bu fedakarlığı çalışan arkadaşlarımız ve aileleri yaşıyor ben onlara da çok teşekkür ediyorum.

Bu teşkilat mensupları aslında bizlerin özgürlüğünü ve hürriyetini koruyor. Hem kamu düzeni sağlanmamış olursa bizim nerde, ne şekil davranacağımızı kestirmemizde mümkün olmaz. Onun için ben de sizlerin 170.nci kuruluş yıldönümünüzü candan kutluyorum. Ben bu anlamlı ve özel gecede bu teşkilatta görev yapan ve görevleri sırasında yaşamını kaybeden emniyet teşkilatı mensupları şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimizi minnetle anıyorum. Emeklilerimize sağlık ve huzur diliyorum. Görev başındaki arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, asayiş şube müdürlüğünde görevli emsallerine göre daha özveriyle çalışan başarılı personellere Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN ve protokol üyeleri tarafından başarı belgesi verildi.

Polis Teşkilatının 170.nci kuruluş yıldönümü gecesine, Samsun Milletvekili Ahmet YENİ, Adalet Komisyon Başkanı Kemal ALVER, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa KOÇAK, Cumhuriyet Başsavcısı Fahri GÜLAY, Samsun Barosu Başkanı Kerami GÜRBÜZ, Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sönmez YALÇIN, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, emniyet mensupları ve eşleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 00:45
YORUM EKLE