Alexa

Samsun Valisi Şahin; Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Dünya Basın Özgürlüğü günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Samsun Valisi Şahin; Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Dünya Basın Özgürlüğü günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in Yayınladığı mesaj şöyle:

Birleşmiş Milletler tarafından 1991 yılında alınan kararla 03 Mayıs günü “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu tarihten itibaren 03 Mayıs günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” olarak kutlanmaktadır.

Cumhuriyetimizin kuruluşuyla birlikte önemli gelişmeler gösteren Türk basını, günümüzde de çağın getirdiği teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, gündemdeki konulara çözüm üreten yayınlarıyla dünyadaki emsallerine örnek olmuştur. Türk basını, tarihi boyunca halkın sesi ve kamuoyunun tarafsız haber alma görevini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

İlimizdeki yerel ve yaygın basın kuruluşlarının, vatandaşlarımızın haber alma hakkını ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmeleri, toplumumuz tarafından şüphesiz takdirle karşılanacaktır.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yapılan hizmetlerin vatandaşlarımıza yansıtılması ve sorunların çözülmesinde çok önemli bir kamu hizmeti üstlenen ilimiz ve bu sektörde bulunan tüm basın kuruluşları ile basın mensuplarının ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü yürekten kutlar, görev başında ve sonrasında hayatını kaybederek aramızdan ayrılan tüm basın mensuplarına da rahmet dilerim.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 12:16
YORUM EKLE