Samsun Valisi Şahin'in Kurban Bayramı mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Yerel 23.09.2015, 12:14 23.09.2015, 12:21
Samsun Valisi Şahin'in Kurban Bayramı mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Vali Şahin, mesajında birlik, beraberlik, kardeşlik vurgusu yaptı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in Kurban Bayramı mesajı şöyle:

Milletçe, barış ve kardeşlik duygularına daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde mübarek Kurban Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz.

Bayramlar; insanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan sosyal, kültürel, manevi hayatımızın vazgeçilmez müstesna zaman dilimleridir.

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak hayatımızın her döneminde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde oluşmasının sorunlarımızın çözümünde etkili olacağını unutmamalıyız. Bayramlarda dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe olun inancımızı her ortamda korumalıyız.

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan bu bayram günlerinde, başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, şehit yakınlarını ve gazilerimizi, hasta ve kimsesizleri, huzurevlerindeki yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ziyaret etmeli, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşandığı bu güzel günlerde fakir ve muhtaç durumda olanlara destek olmalı, hiç kimseyi bu bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında yaşayan Samsunlu hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin bayramını kutlar, her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte geçmesini diler; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Yorumlar (0)