banner424

banner425

banner423Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Kavak OSB'de

Samsun Valisi Zülkif Dağlı,“ Samsun’un en popüler ve en cazip OSB’si Kavak’ta kuruluyor” dedi.

Yerel 01.03.2021, 11:41 01.03.2021, 11:48
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Kavak OSB'de

5. Bölge Teşvik Kapsamına alınan Kavak Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcılardan gelen taleplere yanıt verebilmek amacıyla 500 dönüm alanı kapsayan 2. Etap alan genişletme çalışmaları başlatıldı.

“Samsun’un en popüler ve en cazip OSB’si Kavak’ta kuruluyor” 

Vali Dağlı, Kavak Organize Sanayi Bölgesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 5. Bölge teşvik kapsamına alındığını hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile teşvik kapsamına dahil edilen Kavak, Samsun'un en popüler ve en cazip Organize Sanayi Bölgesi oldu” dedi.

CAZİBESİ DAHA ARTACAK

Vali Dağlı, ilçenin Karadeniz'i Anadolu’ya bağlayan güzergâh üzerinde yer alması, Kara, Deniz, Hava ve Demiryolu gibi ulaşım hatlarına 25 dakika gibi bir mesafede bulunmasına ilaveten teşvik kapsamında yer almasının yatırımcıya cazipliğini artırdığını ifade etti. Birinci etabı tümüyle dolan OSB’de yatırımlarının hızla ilerlediğini ve bölgenin kısa sürede üç bin 500 kişiye istihdam kapısı olacağını anlatan Dağlı, şöyle devam etti:

“İlçenin istihdamda ulaşacağı bu rakam çok önemli. Ama bu da yetmez daha fazla cazibe merkezi olmak gerek. Teşvik kapsamında olması nedeniyle ilgi gören Kavak OSB’ de ilk etap doldu. Şimdi taleplere yanıt vermek için 500 dönüm daha genişletme çalışmalarına başladık. Kavak Belediyesi bu faaliyetleri sürdürüyor. Kısa sürede altyapısını ve kamulaştırmaları yaparak yatırımcılara tahsisini yapacağız. İlçe için güzel ve umut verici bir durum. Bittiğinde bölgenin cazibesi daha artacak. Samsun’un en popüler en cazip OSB’si Kavak’ta olacak. Zaten mevcut durumu da bunu gösteriyor.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)