Samsun Yıldız Gençlik'ten Ufka Yolculuk

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, geniş kapsamlı “Ufka Yolculuk – 4 Hadis Yarışması Tanıtım Toplantısı” düzenledi.

Yerel 02.01.2016, 14:43
Samsun Yıldız Gençlik'ten Ufka Yolculuk

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, geniş kapsamlı “Ufka Yolculuk – 4 Hadis Yarışması Tanıtım Toplantısı” düzenledi.

Yemekli tertip edilen toplantıya öğretim üyeleri, İl milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ile çok sayıda öğretmen ve STK temsilcileri katıldı.

İdeal İnsan Son Peygamber’in (sav) hadislerini konu edinen ödüllü kitap okuma yarışması bilgilendirme toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü adına konuşan Yusuf Ertürk, “Yarışmada sadece dereceye girenler değil herkes kazanır” sloganıyla son peygamberin hadisleriyle onu tanımak ve anlamak için bu yarışmayı tertip ettiklerini ifade etti. “Amacımız toplumun her kesimine Son Peygamberin (sav) mesajları ile buluşturarak Allah’ın rızasını kazanmak, toplumun sahih hadis kaynaklarına müracaat ederek bilinçlenmesi ve sosyal farkındalığın artmasıdır” dedi.

Son Peygamber Platformu Samsun İl Temsilcisi Enes Çelik ise Samsun’da birçok okul, dershane, özel okul, Kur’an kursu, STK ve camilere ulaşarak bu ulvi yolda, ufka yolculuk yarışmasına tanıtarak kayıt seferberliği başlattıklarını ifade etti. Amacımız Hz.Peygamber’in (s.a.s.) getirdiği İslam dininin gereği olan Sünnet-i Seniyye’nin öğrenilerek bir hayat tarzı haline getirilmesi, kalıcı çalışmalarla gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli bir olay olduğunu vurguladı. Ayrıca Çelik, “Her okul kendi bünyesinde bu yarışmayı sahiplenir ve ödüllendirirse öğrencilerde niteliksel bir kalite artacaktır.” dedi.

Yoğun katılım ve ilgi olduğu bildirilen toplantının başarılı bir çalışmayla tamamlandığı ifade edildi.

Yorumlar (0)