Alexa

Samsun'da Kutlu Yürüyüş...

Milliyetçi Hareket Partisi yerel seçimlerde Samsun’da büyük bir atılım göstererek hiç kimsenin beklemediği ve ummadığı bir oy aranını yakalayacak.

Samsun'da Kutlu Yürüyüş...
 Milliyetçi Hareket Partisi yerel seçimlerde Samsun’da büyük bir atılım göstererek hiç kimsenin beklemediği ve ummadığı bir oy aranını yakalayacak. Genel anlamda Samsun ve ilçelerinde MHP’ye teveccüh üst seviyelerde seyrediyor. Özellikle AKP’nin Samsun’da bütün detaylarıyla seçime yüklenmesi ve her türlü maddi imkanlarını seferber etmesi bile bu yükselişi engellemeye yetmiyor.

Samsun’da MHP Büyükşehir belediye Başkanı Adayı Ferhat Günaydın’a  ilginin oldukça büyük olması Samsun’da ki diğer partilerin gözünü korkutuyor.  

Samsunluların tepkisini üzerinde toplayan Ak Parti  Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Samsun’un her  tarafını reklam panolarıyla doldurmasına rağmen başarı şansının düşük olması oldukça önemli…

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adaylarının katılımıyla düzenlenen yürüyüş programı bir hayli ilginç ve “ne oluyoruz ya” dedirtecek cinsteydi. MHP ve adaylara destek verenlerin katıldığı yürüyüş programı CHP ve AKP’li tanıdık simalarında katılmasıyla bir hayli renklendi. 

Yürüyüş güzergahında vatandaşların ve işyeri sahiplerinin ilgi ve alakası üst seviyedeydi.  Çiçekler ve kompediler  gökten yağdı adeta. Pencerelerine ve balkonlarına çıkan vatandaşlar bayraklarını dalgalandırdı, bozkurt işareti yaptı, alkışladı, bol bol sevgi gösterilerinde bulundular.

Seçimlere bir gün kala  MHP Samsun’da yerel yönetimin tamamını ele geçirecek hissi kuvvetlenmeye başladı. Artık sokaktaki insanlar “neden olmasın” demeye başladı Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın Samsun’a gelmiş olması da AKP’li Adayları kurtaramaya yetmeyecek  sanırım…

Haydi hayırlısı  

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 00:07
YORUM EKLE