Samsunlu Öğrenciler Lojistik Vaka Yarışması’ndan Ödülle Döndü

Mars Logistics ana sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) işbirliğiyle bu yıl 16.’sı düzenlenen “Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması”nın kazananları belli oldu.

Yerel 05.10.2019, 00:05 05.10.2019, 00:30
Samsunlu Öğrenciler Lojistik Vaka Yarışması’ndan Ödülle Döndü

Mars Logistics ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliğiyle düzenlenen 16. Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması ödül töreni İstanbul’da gerçekleşti.

Yarışmanın final etabına 6 takımdan toplam 18 öğrenci katıldı. 3 kategoride gün boyu gerçekleştirilen sunumların ardından birinciler, Piri Reis Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri oldu. Takımlara ödül ve plaketleri, Mars Logistics yöneticileri, LODER Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş ve yarışma jürisinde yer alan akademisyenler tarafından takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan LODER Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, üniversitelerdeki lojistik eğitiminin önemini vurgulayarak, Lojistik alanında istikrarla sürdürülen yarışmanın 16.’sını düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Mars Hava ve Deniz Kargo Genel Müdür Yardımcısı Aydın Çevik, Lojistik alanında kariyer hedefleyen gençlere üç kavramın önemini çok iyi analiz etmelerini tavsiye ederek, "bilgi, yabancı dil ve cesaret. İş hayatına, tamamen hazır olmadan, sadece deneyim kazanmak adına adım atmak yerine bilgi anlamında donanımlı, en az bir yabancı dile hakim olmanın verdiği cesaretle, kendilerinden emin olduklarında girmelerini öneriyorum” dedi.

A Kategorisi (program adında lojistik kelimesi olan lisans ve 4 yıllık yüksek okul kategorisi) birincisi Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencileri Deniz Yendün, İlyas Baş ve Melisa Aydemir olurken, bu kategoride ikinciliği kazanan ise Dokuz Eylül Üniversitesi Lojistik Yönetimi öğrencileri Özcan Erciez, Yeşim Temizkul ve Umutcan Albaş oldu. 

B Kategorisi birincileri Ondokuz Mayıs Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencileri Ayşegül Şahin, Hiranur Turhan ve Zilal Nur Karabal olurken, B Kategorisi ikincileri ise Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden Atakan Gün, Kübra Işık ve Rabia Emilli oldu. 

C Kategorisinde (program adında lojistik kelimesi olan 2 yıllık meslek yüksek okul kategorisi) ise birinciliği Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Ebru Sakallı, Gamze Topan ve Buse Yılmaz kazanırken, ikinciliği kazanan takım ise Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Mine Biricik, Mustafa Erçakır ve Nurşin Şili oldu.

Yorumlar (0)