Şanlıurfa'da Polise saldıran Suriyelileri Vatandaş Linç Ediyordu

Şanlıurfa’da kimlik sorgusu yapan polislerle tartışan ve sonra kafa atarak yaralayan Suriyeli iki şahıs vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi.

Yerel 26.03.2017, 22:47
Şanlıurfa'da Polise saldıran Suriyelileri Vatandaş Linç Ediyordu

Oley şöyle gelişti. Akşam saatlerinde Balıklıgöl girişinde bulunan Haşimiye Meydanında yaşanan olayda Suriye uyruklu iki şahıs, kimlik sorgusu yapmak isteyen polislere kimliklerini göstermek istemedi.Polislerle Tartışma sonunda Suriye uyruklu bir şahıs polislerden birine kafa atarak yaralanmasına neden oldu.

Olaya şahit olan vatandaşlar ise Suriye uyruklu şahısları linç etmek istedi. Kısa sürede olay yerinde toplanan yüzlerce vatandaşın saldırısı sonucu yaralanan şahıslardan biri polisler tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.Diğeri ise bir işyerine sığındı.

SURİYELİ SALDIRGANLAR LİNÇ EDİLMEKTEN SON ANDA KURTULDU

Vatandaşları iş yerine sığınan Suriye uyruklu şahsı linç etmek istemesi üzerine bölgeye çok sayıda çevik kuvvet polisi geldi. Polisler güvenlik kordonu oluşturduktan sonra zanlıyı dışarı çıkartabildi. Zanlının dışarı çıkartılmasıyla birlikte güvenlik şeridini aşan kalabalık zanlıya saldırdı. Kalabalığı durdurmakta zorlanan polisler zanlıyı yeniden içeri soktu. Güvenlik şeridini biraz daha genişleten polis ekipleri, takviye ekiplerin de gelmesiyle birlikte zanlıyı çevik kuvvet polislerine ait otobüse koyarak olay yerinden uzaklaştırdı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)