Sarıcaoğlu; Deprem Bilincini Aşılamalıyız

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kuzey Fay hattına yakın bulunan 20 bin nüfuslu ilçede halkı deprem konusunda bilinçlendirme çalışması yapacaklarını söyledi. Sarıcaoğlu, ayrıca vatandaşları oturdukları binaların da sağlamlık durumlarının gözden geçirmeye davet etti.

Yerel 31.01.2020, 11:44
Sarıcaoğlu; Deprem Bilincini Aşılamalıyız

Samsun - Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Afete hazır olalım” sloganı ile çalışma başlatma kararı aldı.Sarıcaoğlu, Kuzey Fay hattına yakın bulunan 20 bin nüfuslu ilçede halkı deprem konusunda bilinçlendirme çalışması yapacaklarını söyledi. Sarıcaoğlu, ayrıca vatandaşları oturdukları binaların da sağlamlık durumlarının gözden geçirmeye davet etti.

Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu ve ilçesinin de neredeyse Türkiye'nin Kuzey Fay hattı üzerinde bulunduğuna dikkat çeken Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ Bu konuda hepimiz çok duyarlı olmalıyız. Ve unutmamalıyız ki insanı deprem değil bu konudaki duyarsızlığı öldürür” dedi.  Sarıcaoğlu, şu görüşlere yer verdi:

“İlçemiz Kuzey Fay hattının çok yakınında olması dolayısıyla bu hat üzerinde meydana gelebilecek olası bir depremde en fazla hasarı ve zararı görecek yerlerden birisi. O nedenle ilçemizde böyle bir durumda can ve mal kaybını önlemek veya en aza indirgemek amacıyla bir çalışma yapmayı planladık. Bu doğrultuda öncelikle ilçemizdeki eski veya yeni tüm yapıların depreme sağlamlık kontrolünden geçirilmesini istiyoruz. Ayrıca AFAD’ın halkımızı depreme hazırlık konusunda bilinçlendirme çalışması yapmasını hatta okullarda da öğrencilerimize bu yönde eğitici bilgiler verilmesini sağlamak istiyoruz. Böylece bunun bir toplumsal bilince dönüşmesini amaçlıyoruz. Depremlere hazırlık konusu deprem kuşağı üzerinde bulunan ilçemiz için çok önemli “    

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu