Saruhanlı ve Ahmetli’ye 26 Milyon TL’lik Alt ve Üstyapı Yatırımı

Büyük alt ve üstyapı yatırımlarıyla mahallelerin kaderini değiştiren MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Azimli, Mütevelli, İshakçelebi ve Ahmetli’nin Gökkaya Mahallesinde yapacağı çalışmalar için yüklenici firmaya yer teslimini gerçekleştirdi. Mahallelerde 26 milyon TL’lik bir yatırıma hayat verilecek.

Yerel 04.10.2020, 14:08
Saruhanlı ve Ahmetli’ye 26 Milyon TL’lik Alt ve Üstyapı Yatırımı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, alt ve üstyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülecek proje kapsamında Saruhanlı ve Ahmetli için çıkılan ihaleler sonucunda yüklenici firmaya yer teslimleri yapıldı. Yer tesliminde Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Hilmi Serkan Emir, teknik personel ve yüklenici firma yetkilileri de yer aldı. Saruhanlı’da; Azimli, Mütevelli ve İshakçelebi Mahalleleri ile Ahmetli’de, Gökkaya Mahallesinde alt ve üstyapı çalışması yapılacak. Kırsal mahallelerin merkez mahallelerden farkı kalmaması için hayata geçirilen proje kapsamında 26 milyon TL yatırıma hayat verilecek.

İşte çalışma yapılacak olan mahallelerden detaylar:

Saruhanlı’nın Azimli Mahallesinde 4 kilometre içme suyu, 5 kilometre kanalizasyon hattı döşeme çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca 42 bin metrekare üstyapı işi yapılacak.

Mütevelli’de ise 22 kilometre kanalizasyon hattı sağlıklı hale getirilecek. 175 bin metrekare de kilit parke taş döşeme işine hayat verilecek.

İshakçelebi Mahallesinde 7 kilometre içme suyu terfi hattı döşenecek. İçme suyu deposu içme suyu arıtma tesisi de inşa edilecek.

Ahmetli’nin Gökkaya Mahallesinde de çalışmalarına devam edecek olan MASKİ, 15 kilometre içme suyu hattı döşeyecek. Mahallede 120 bin metrekare de üstyapı işi yapılacak.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu