Sazlıkuyu ve Dutlukuyunun İçme Suyu Sıkıntısı Çözüldü

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu yatırımlarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Yerel 03.08.2022, 18:33
Sazlıkuyu ve Dutlukuyunun İçme Suyu Sıkıntısı Çözüldü

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Selimiye mahallesinin Sazlıkuyu ve Dutlukuyu bağlılarında başladığı 10 kilometrelik içme suyu hattı ile 50 metreküplük prefabrik içme suyu deposu yapım işini tamamladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu yatırımlarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından, Sarıgöl ilçesine bağlı Selimiye mahallesinin Sazlıkuyu ve Dutlukuyu bağlılarına verimli ve kesintisiz içme suyu sağlamak adına 10 kilometrelik içme suyu hattı ile 50 metreküplük prefabrik içme suyu deposu yapım işi tamamlandı. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte mahalle sakinleri daha verimli ve sağlıklı içme suyuna kavuşmuş oldu.

“Gece gündüz kesintisiz suyumuz akıyor”

Hat döşemelerinin ve içme suyu deposunun bağlantı çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlandığını ifade eden Selimiye mahalle muhtarı Ercan Çınar, “3-4 yıldır süregelen kanayan yaramıza MASKİ ekiplerimiz son verdi. Allah’a şükür su sorunumuz çözüldü. Artık gece gündüz suyumuz kesintisiniz akıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerimize şahsım ve mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)