Alexa

Seçim Programlarında Bile Bizi Takip Ediyorlar

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Alaşehir ilçe gezisinin ilk gününü Subaşı, Uluderbent, Dağhacıyusuf ve Girelli köyleriyle tamamladı. Manisa’da ortaya koydukları dev projeleri anlatan Ergün’ün hedefinde rakipleri vardı.

 Seçim Programlarında Bile Bizi Takip Ediyorlar

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Alaşehir ilçe gezisinin ilk gününü Subaşı, Uluderbent, Dağhacıyusuf ve Girelli köyleriyle tamamladı. Manisa’da ortaya koydukları dev projeleri anlatan Ergün’ün hedefinde rakipleri vardı. Seçim çalışması yaptığı yerlere gittikten 2 ya da 3 gün sonra rakiplerinin gittiğini belirten Ergün, “Projelerde, söylemlerinde bizleri taklit edenler, seçim programlarında bile bizi takip ediyorlar. Bunun ne anlam taşıdığını iyi biliyoruz” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında yaklaşık 2 aydır ilçe, belde ve köy ziyaretleriyle Manisa’yı adeta karış karış gezen MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Alaşehir ilçe ziyaretinde Kemaliye Meydanı ve Killik Düğün Salonu açılış törenlerinin ardından ilçeye bağlı Subaşı, Uluderbent, Dağhacıyusuf ve Girelli köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Alaşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Gökhan Karaçoban ile birlikte ilk ziyaretini Subaşı Köyü’ne gerçekleştiren Ergün, burada esnaf ve kahve gezisi yaptı, tüm vatandaşlarla tek tek selamlaştı.

Alaşehir’de değişim ve gelişim zamanı

Ergün ve Karaçoban, Subaşı’nın ardından Uluderbent’e geçti. Yağmura rağmen kendisini bekleyen köy sakinleriyle tek tek tokalaşan Ergün, daha sonra köy kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada ilk olarak söz alan Alaşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Gökhan Karaçoban, Manisa’daki değişimin mimarı Cengiz Ergün ile birlikte Alaşehir’i de değiştirmek ve geliştirmek için göreve talip olduklarını söyledi. Karaçoban’ın ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı

Ağır borç yükü içinde aldıkları Manisa Belediyesi’nde mali disiplini sağladıktan sonra Manisa’ya 100’ün üzerinde proje kazandırdıklarını söyleyen Cengiz Ergün, Manisa’nın tüm mahallelerine eşit bir şekilde hizmeti ulaştırdıklarını ve büyükşehir yasası ile birlikte bu eşit hizmetin ilçe, belde ve köylere ulaştırılmaya başladıklarını hatırlattı. Alaşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Gökhan Karaçoban ve şahsı için Uluderbentlilerin desteğini isteyen Ergün, Manisa’da ortaya koydukları eserlerin büyükşehir için referansları olduğunu ifade etti, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Bizi taklit ve takip ediyorlar

Uluderbent’in ardından Dağhacıyusuf Köyü’nü ziyaret eden Ergün ve beraberindekiler, burada da kalabalık ve coşkulu köy sakinleri tarafından, köy girişinde karşılandı. Rakiplerine göndermelerde bulunan Ergün, seçim çalışması yaptığı yerlere gittikten 2 ya da 3 gün sonra rakiplerinin gittiğini belirterek, “Projelerde, söylemlerinde bizleri taklit edenler, seçim programlarında bile bizi takip ediyorlar. Bunun ne anlam taşıdığını iyi biliyoruz” dedi.

Elektrik kesintisine esprili gönderme

Manisa’da yaptıkları hizmetler ve ortaya koydukları projeler hakkında vatandaşları bilgilendiren Ergün, konuşmasının ilerleyen bölümlerinde elektrikler kesilince, “Tabi bizim konuşmamıza ampuller dayanmıyor. Ama biz doğruları anlatmaya devam edeceğiz” diyerek espri yaptı. Ergün’ün bu sözleri kahkaha ve alkışlarla karşılandı. Kahve toplantısının ardından Mustafa Süslü-Güler Akkoç çiftinin köy düğününe de katılan Ergün, damatla karşılıklı göbek attı, genç çiftlere altın takarak, bir ömür boyu mutluluklar diledi. Ergün, Alaşehir ziyaretinin ilk gününü Girelli Köyü ile tamamladı. Tüm vatandaşlarla tek tek el sıkışan ve hayırlı akşamlar dileyen Ergün, vatandaşların ilgisinden memnuniyetini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2014, 16:38
YORUM EKLE