Sekmenoğlu; İşsiz Gençlerimize İş İmkanı Sunuyoruz

Kavak Dernekler Fedarasyonu (KADEF) Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu, konuk olarak katıldığı "Samsun Özel" programında, İstihdam yönünde gençlik kollarındaki arkadaşlarına liyakat sisteminde kabiliyetleri ve meslekleri yönünde özel sektörlerde çalışma imkanı sunduklarını belirtti.

Yerel 12.04.2020, 11:26 12.04.2020, 12:02
Sekmenoğlu; İşsiz Gençlerimize İş İmkanı Sunuyoruz

Kavak Dernekler Fedarasyonu (KADEF) Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu, "Samsun Özel" adlı programda Gazeteci İsmet Aktas ve Nedim Aydın'ın sorularını cevap verdi. Adem Sekmenoğlu; 60 üye ile Başkan olarak 5 yıldır 14 arkadaşıyla şehrire değer katmak adına özverili bir şekilde görevini sürdürdüğünü dile getirerek, "Karadeniz'in en büyük fedarasyonu olan KADEF olarak Genel Başkanımız Bayram Erişgin yönetiminde kadın ve gençlik kolları olarak birbirine bağlı şehrimizde koordineli bir çalışma yürütüyoruz.Ülkemize hizmet eden diğer fedarasyonlarla fikir alışverişi ile şehrimize eğitim,kültür, sanat,sağlık,spor alanlarında daha iyi projeler üretmek için Konfederasyon olma yolunda çalışmalarımızıda sürdürüyoruz"dedi.

Gençlik Kolları olarak kimseyi ötekileştirme ve ayrıştırmadan tüm hemşehri derneklerinin düzenleyeceği programlarda katkı ve yer alacaklarını  belirten Başkan Sekmenoğlu; "Eğitim alanında soğuk kış günlerinde maddi olanıksızlara rağmen  okullarına giden geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize yardımda bulunmak adına hava koşullarının  tüm zorluklarına rağmen 205 adet atkı, bere, kitap seti dağıtımında bulunduk. Yardımları alan öğrencilerimizin gözlerindeki ışıltı ve mutluluk bizim çalışma gücümüze güç kattı."dedi.

Spor alanında Ocak ayında itibaren 22 takımdan oluşan bir turnuva için hazırlık maçları yaptıklarını, virüs dolayısıyla bunu ertelemek zorunda kaldıklarını belirten Sekmenoğlu, "Burdaki amacımız gençlerimiz  bulunduğu mahalle ve köylerinin bir arada olduğu bir etkinlikle hem spor yapmaya teşvik etmek hemde birlik ve beraberliği pekiştirmek istiyoruz.Tüm sıkıntılar bertaraf edildiğinde bu turnuvayı ödüller ve çeşitli organizasyonlarla şenlik havasında bir etkinliğe imza atacağız." şeklinde açıkamada bulundu.

Sekmenoğlu; "İşsiz gençlerimize iş imkanı sunuyoruz"

"İstihdam yönünde gençlik kollarımızdaki arkadaşlarımıza liyakat sisteminde kabiliyetleri ve meslekleri yönünde özel sektörlerde çalışma imkanı sunuyoruz." ifadelerini kullananan Sekmenoğlu, "Coronavirüsü nedeniyle her yıl yaptığımız Ramazan yardımları ise bu yıl öne aldık. Her gün mahalle muhtarları ile işbirliği içinde belirlenen gerçek ihtiyaç sahibi ailelerimize 60 koli gıda yardımı yapıyoruz. Yardımlar çalışmalarına bizzat kendimde katılarak coronavirüsüne karşı gerekli tedbir ve önemleri alarak ihtiyaç sahibi insanlarımızı rencide etmemeye özen gösteriyoruz.Buradaki asıl muradımız reklam değil. Sadece daha çok hayırsevere ulaşıp daha çok ihtiyaç sahibi ailelerimizi bu zor süreçte evde kalmasını sağlayarak yüzlerini güldürmek." dedi.

Hayırsever iş adamlarına seslenen Kavak Dernekler Fedarasyonu (KADEF) Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu, "Coronavirüsle savaş adına şehrimizde hizmet veren ulaşım araçlarına dezenfektan, mahalle muhtarlarlıklarımıza maske, eldiven dağıtımı yönünde çalışmalarımızı uygulayacağız. Hayırseverlerimizde ülkemiz adına birlik ve beraberlik için kenetlendiğimiz bu zamanda yaptığınız yardımlarla "Milli Dayanışmada" sizinde çorba tuzunuz olsun" diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)