Sel Fatsa'da Etkili Oldu!

Fatsa’da dün akşam saatlerinde başlayıp gece boyunca devam eden sağanak yağış Samsun-Ordu E-5 karayolu kısa süreliğine trafiğe kapattı.

Yerel 14.08.2021, 13:41
Sel Fatsa'da Etkili Oldu!

Fatsa’da dün akşam saatlerinde başlayıp gece boyunca devam eden sağanak yağış sırasında Samsun-Ordu E-5 karayolu kısa süreliğine trafiğe kapanırken yer yer su taşkınları meydana geldi. Sel sırasında hergangi bir can ve mal kaybının olmaması da teselli oldu.

Şehrin yüksek kesimlerinden gelen sel suları Fatsa Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi  ekiplerinin zamanında müdahalesi suyun akış yönü değiştirilerek şehre inmesi önlendi. Aşırı yağışlar nedeniyle Fatsa-Kumru karayolu güzergahının bir çok noktasından konaklayan mevsimlik tarım işçilerinin olduğu alanı da sel suları bastı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı alanda mevsimlik tarım işçileri alandan tahliye edilerek, güvenli bir alana yerleştirildi.

BAŞKAN KİBAR TÜM EKİPLERİYLE SAHADA
Fatsa’da Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar selle mücadele çalışmasını ekiplerinin yanında bizzat yönetti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Güler’de Fatsa’ya gelerek çalışmaları uzun süre yerinde inceledi ve ekiplerin yanında oldu.
 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Güler, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ile iş yerlerini sel suyu basan esnafları da ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundular.


YARALANAN İŞÇİYE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar selle mücadele çalışması sırasında yaralanan Belediye İşçisi İbrahim Çiçek’i tedavi gördüğü Fatsa Devlet Hastanesi’nde ziyaret ederek geçmiş temennisinde bulundu.  İlçenin Ayazlı mahallesinde Rin Yapı Sitesinde sel suyunun sitenin çevresine dolması sonucu site sakinleri dışarda kaldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi ve OSKİ ekipleri site bahçesinin suyunu boşaltarak site sakinlerinin evlerine girmesine sağladılar.
 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Güler ve Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar sağanak yağmurun devam edeceğini ve vatandaşların dikkatli olmasını istediler. 


Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)