Selvili Dede de Birlik ve Beraberlik Mesajı

Kula Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen 20. Selvili Dede Kültür ve Dayanışma Şenliği Kenger köyünde yüzlerce insanın katılımıyla kutlandı.

Yerel 18.09.2016, 15:31
Selvili Dede de Birlik ve Beraberlik Mesajı

Geleneksel olarak düzenlenen Selvili Dede Kültür ve Dayanışma Şenliği, bu yıl da Kula Belediyesi’nin katkıları ile Kenger köyünde gerçekleştirildi.

Programa; CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, Kula İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hikmet Aybars Hayta, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Tuncay Ergün, Faik Şentürk, Kula Belediyesi Meclis Üyeleri İlyas Macun, Vedat Yılmaz, Kula CHP İlçe Başkanı Osman Kasırga, mahalle muhtarları ve vatandaşların katıldı. Kula’nın mahalli sanatçısı Sami Dinç, Fatoş Kadıoğlu ve Onur Kocamaz seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılar ile konuklara müzik şöleni yaşattı. Kula Belediyesi ve Selvili Dede Kültür ve Dayanışma Derneği'nin günlerce süren hazırlıkları sonucu hazırlanan etkinliğe şehir içinden ve şehir dışından gelen yüzlerce konuğa yemek ikramı yapıldı. Konukların semah gösterisi ve konserle eğlendiği etkinlikte konuşan Kenger Mahallesi Muhtarı Günay Yılmaz, “Bu gün, Selvili Dede Şenliğimizin yapılmasında emeği gecen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve personeline teşekkür ederim. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde hep birlikte olmak, bir bayrak altında toplanmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz 20. Selvili Dede Kültür ve Dayanışma Şenliğimize katılarak bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza teşekkür ederim. Kenger Mahallesi Muhtarı olarak azalarım ve mahalle sakinlerim adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Etkinliğimizin barış adına umut olmasını diliyorum” diyerek gelen konuklara seslendi.
 

20. Selvili Dede Kültür ve Dayanışma şenliğine katılan CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel de birlik beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında, “Her yıl biraz daha iyiye giden bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen muhtarımıza, fiziki ve ulaşım imkanı sağlayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a, burada dayanışma içinde olan siyasi partilere teşekkür ederim. Ülkemizde birlik ve beraberliğe her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Elbette bu ülkede yaşayan herkes bu ülke için, bu vatan savunması için canını vermeye, ölmeye hazır. Ama bu güzel ülkenin güzel insanları için, gençleri için, kadınları ve erkekleri için bizler artık Doğuda, Güney Doğuda, Suriye’de, Sivas’ta, Başbağlar’da ve Maraş’ta artık ölmek değil el ele, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bunun için barış istiyoruz” diyerek, CHP’li Milletvekilleri ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını iletti.
 
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, şenliğe gelen vatandaşlara teşriflerinden dolayı teşekkür ederek, “Kenger Mahallesi'nde Alevilik ve kültürünü yaşatmak adına geleneksel olarak bu yılda hep birlikte gerçekleştirdiğimiz şenliğe geldiğiniz için hepinizi sevgi ile selamlıyorum. Biz, Selvili Dede’nin adına yakışır şekilde bu etkinlikleri düzenlemeye ve sizlere yakışır şekilde hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Anadolu’nun mayası, özü, sesi, nefesi; sevgidir ve de muhabbettir. İşte bu Anadolu’daki insanlık, İslamlık ateşini yakan Yunus Emre, Hacı Bayram Veli, Mevlana, Pir Sultan Abdal ve Ahmet Yesevi’dir. Yüzlerce yıl önce aslanla ceylanı bir kucakta tutan Hacı Bayram-ı Veli’ye, bu gün her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Bu insanların toplum tasavvuru ahlak ve erdemdir. Ahlak ve erdem ise bir olmaktır, kardeş olmaktır ve de paylaşmaktır. Bizler yol haritamızı, kadim haritamızı bu insanlara göre çizmek mecburiyetindeyiz. O zaman yüzümüzü bir daha Mevlana’ya Hacı Bektaşi Veli’ye Şemsi Tebrizi’ye Yunus Emre’ye dönmek zorundayız. Bunların yolunda olan insanlar, PKK, İŞİD ve FETÖ terör örgütlerinin peşinde olmazlar. Bu günde Şehidimiz var. Acımız çok büyük. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.
 
20. Selvili Dede Kültür ve Dayanışma Şenliği Kenger Mahallesi Muhtarı Günay Yılmaz’ın CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a katkılarından dolayı Plaket vermesi ile sona erdi.

Yorumlar (0)