Alexa


Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Şahlanışın İlk Adımı Samsun'dur

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Yerel 19.05.2019, 02:50 19.05.2019, 03:59
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Şahlanışın İlk Adımı Samsun'dur

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan YılmazGazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milliyetçi kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle andığını belirterek, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

ŞAHLANIŞININ İLK ADIMI SAMSUN'DUR

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlama mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ülkü arkadaşlarının 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmalarının üzerinden tam 100 yıl geçti. Bir asır öncesinde yaşanan olayları gözümüzde canlandırdığımızda; vatanın tüm kaleleri zaptedilmiş, orduları dağıtılmış, savunma ve saldırı gücü yitirilmiş, milletimiz bitkin ve çaresiz düşmüştür. İşte bu ahvalde bir milletin yeniden şahlanışının ilk adımı Samsun’dur." dedi.

BAĞIMSIZLIK İLANI

1919’da ekilen milli birlik ve beraberlik tohumları filizlenerek milli kurtuluş mücadelesine dönüştüğünü belirten Başkan Yılmaz,  "Amasya, Erzurum ve Sivas kongrelerinde sonra ortaya konan azim ve inançlı duruş istiklal ile taçlanmıştır. 1922 yılında işgalci düşmanların denize dökülmesiyle yeni bir sayfa açan Türk Milleti, canıyla kanıyla elde ettiği bağımsızlığını dünyaya ilan etmiştir." dedi.

BAŞKAN YILMAZ: ATATÜR'ÜN İZİNDEN GİDENLERDENİZ

Aradan 100 yıl geçmesine rağmen Türk Milleti’nin uyanış ve şahlanışından rahatsız olan hain odaklar, diz çöktürmek için an kolladığını ifade eden Volkan Yılmaz, "Dün haykırdığımız gibi bugün de söylüyoruz; vatanımız sahipsiz değildir, bu vatan kimsesiz değildir. Milletimizin şanlı geçmişi, şanlı bir geleceğin habercisidir. Hangi şart ve ortamda olursa olsun daima ileriye gideceğiz; her zaman hedefe yürüyeceğiz. Çünkü biz ‘Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir’ diyen Atatürk’ün izinden gidenleriz. Açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içtik. Hedefimiz; daha güçlü bir Türkiye’nin inşasına yerelden genele omuz vermektir. Kurtuluş Savaşı’nın Türk gençliğine armağan edilmesi, gençliğe olan güvenin bir vesikasıdır. Cumhuriyetimizi gençlerimizin omuzlarında ileriye taşınacaktır." şeklinde konuşarak şu ifadelerle mesajını tamamladı:

"Bu düşüncelerle, kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 100. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milliyetçi kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyorum.”

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P