Sinirli Mahallesinin Su Sorunu Çözüldü

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz su sağlayabilmek adına sürdürdüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Yerel 15.07.2021, 12:45
Sinirli Mahallesinin Su Sorunu Çözüldü

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Sinirli Mahallesine sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak için başladığı 3 bin 100 metrelik içme suyu terfi hattı çalışmalarını tamamladı. Yeni açılan sondaja pompa montajı da yapılarak saniyede 11 litre su verimliliği sağlandı ve mahallenin su sorunu çözüldü.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz su sağlayabilmek adına sürdürdüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri, Turgutlu ilçesine bağlı Sinirli Mahallesinde 3 bin 100 metrelik içme suyu terfi hattı döşeme çalışmasını tamamladı. Ardından Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı da mahallede açılan yeni sondaja pompa montajı gerçekleştirdi. Yapılan çalışma ile saniyede 11 litre su verimliliği sağlandı ve mahallede yaşanan su sorunu çözüme kavuşturuldu.

“MASKİ sıkıntımıza duyarsız kalmadı”

Yaz aylarında mevsimlik işçilerin nüfusu artırdığı mahallede su sorunu yaşandığını belirten Sinirli Mahalle Muhtarı Metin Coşkun, yapılan çalışmalardan memnun kaldığını belirterek, “Mahalledeki terfi hattımız eskidiğinden dolayı sık sık patlaklar meydana geliyordu. MASKİ Genel Müdürlüğü sıkıntımıza duyarsız kalmadı ve 3 kilometrelik terfi hattı yenilendi. Yeni açılan sondajımıza da pompa montajı yapıldı ve su sorunumuz kökten çözüldü. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)