Alexa

Sivas'ta Muhteşem 3 Mayıs Türkçüler günü...

Sivas’ta Ülkü Ocakları tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Sivas'ta Muhteşem 3 Mayıs Türkçüler günü...
 Sivas’ta Ülkü Ocakları tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Mevlana Mahallesi Ethembey Parkı önünde toplanan vatandaşlar, buradan Mevlana Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan kalabalık, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' ve ‘Ne mutlu Türküm diyene’, sloganları attı, tekbir getirdi. Büyük ilgi gören yürüyüşe çok sayıda bayan da katılarak attıkları sloganlarla destek verdi. Bazı kadınlar, küçük çocuklarını da yürüyüşe getirdi. Yürüyüş sırasında Mevlana Caddesi, Kent Meydanı ve İstasyon Caddesi’nde yolun tek şeridi trafiğe kapatıldı.

Dev Türk bayraklarının taşındığı yürüyüşte, Atlı Spor Kulübü'nden gelen atlılar ile Okçuluk Kulübü sporcuları da yer aldı. Yürüyüşe MHP İl Başkanı Ragıp Özkan ile MHP milletvekili adayları da katıldı. Yürüyüşe katılan ülkücüler, ülkücü yemini ederek, başaracaklarını haykırdı.

Mevlana Caddesi boyunca yürüyen grup, daha sonra Kent Meydanından İstasyon Caddesine doğru yürüyüşünü sürdürdü. Yaklaşık 3 bin 500 kişinin yer aldığı yürüyüşte bulunan yeniçeriler dikkat çekti. Attıkları sloganlarla herkesin dikkatini çeken küçük yeniçeriler, Türkçülük Günü'ne damgasını vurdu. Yeniçeriler arasında en dikkat çekeni ise babasının kucağında atılan sloganlara aldırmadan uyuya kalan minik yeniçeriydi. Yer yer yağmurun yağdığı yürüyüş, 4 Eylül Spor salonunda son buldu.

'DAVAMIZ 7 HAZİRAN’DA TAÇLANACAK'

Yürüyüş sonrası açıklama yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, 3 Mayıs 1944’ten bu yana başlayan Türkçülüğün çilesinin Türkçülük Günü olarak kutlandığını anlatarak, "Bu kapsamda biz de bir organizasyon düzenledik. Mevlana’dan başlayan yürüyüş programımız ‘Sevdamız Türkiye’ konseriyle devam edecektir. Türk milliyetçileri 1944’ten bu yana çile ve zulüm altında davalarının peşinde gitmektedirler. Bugünün önemini kamuoyuna duyurabilmek için böyle bir aktivite yaptık. Bu çileden gelen davamız Allah’ın izniyle 7 Haziran seçimleriyle taçlandırılacaktır. Bu kalabalık 7 Haziran’da Sivas burçlarına 3 hilalli bayrağı dikecektir." şeklide konuştu.

Türkçülük Günü kutlamaları etkinliği 4 Eylül Spor Salonunda düzenlenen konser ile devam etti.Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2015, 23:37
YORUM EKLE