Sokak Hayvanları İçin Beslenme Noktaları

Fatsa Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu yeni yılın ilk gününde sevimli can dostları sahipsiz bırakmadı.

Yerel 02.01.2021, 13:15 02.01.2021, 13:29
Sokak Hayvanları İçin Beslenme Noktaları

Sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturan Fatsa Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasında sevimli can dostları sahipsiz bırakmadı.

Yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarını takip ederek bulundukları bölgelere beslenme noktaları yerleştiren Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Yalıköy Belice, Organize Sanayi Bölgesi, Bolaman, Bahçeler Madendüzü ve Dolunay mahallerine mama kapları koyarak aç kalma tehlikesi yaşayan sevimli can dostları kendi elleriyle besledi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Havaların soğuması ve pandemi süreci nedeniyle zor durumda kalan sokak hayvanlarını unutmadıklarını, onlar için bulundukları yerlerde beslenme noktaları oluşturduklarını belirterek şunları söyledi;

"Can dostlarımızdan uzak kalacağımız bu günlerde aç kalmamaları için ekiplerimizle, beslenme noktalarına mama desteği yapıyor ve yeni beslenme noktaları kuruyoruz. Tüm gücümüzle sahadayız, gönüllüler ile birlikte elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz ama; bu sınav hepimizin. Kapımızın önüne minik dostlarımız için su ve bir kap mama veya yiyecek koymayı ihmal etmeyelim. Sağ olsun belediye ekipleri mahallemize gelerek mama kapları yerleştirdiler. Allah razı olsun artık sevimli dostlarımız aç kalmayacak. Bu duyarlı davranışından dolayı Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a da çok teşekkür ederiz. Biz de halk olarak elimizden geleni yapacağız”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)