Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner Başkan Demirtaş'ı Ziyaret Etti

Çorum Sungurlu ilçe Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yerel 27.01.2021, 13:02 27.01.2021, 13:49
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner Başkan Demirtaş'ı Ziyaret Etti

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dileyen Çorum Sungurlu ilçe Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Başkan Demirtaş ile İlkadım ilçesinin güzel bir kent olacağını belirtti.

Başkanlık makamında sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette başkanlar karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunularak gündemle ilgili konular görüştü. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a çalışmalarında başarılar dileyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Başkanımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Pandemi döneminde gerek ulusal gerekse yerel anlamda ilçesinde ses getiren çalışmalara imza atarak yerel yönetimlere örnek olmaya çalışıyor. İnşallah Necattin Başkanımızın görev sürecinde İlkadım istediği hizmetleri almaya devam edecek ve her geçen gün daha güzel bir kent haline gelecektir. Başkanımıza ve ekibine çalışmaları ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Güzel bir İlkadım için çalışıyoruz”

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise "Göreve gelmeden önce halkımıza sözler verdik. İlçemizin gelişmesi kalkınması, insanlarımızın daha güzel bir İlkadım’ı yaşaması için çalışacağımızı taahhüt ettik. Göreve geldiğimiz günden bu yana da halkımız için ilçemizin gelişmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza daha güzel bir İlkadım’ı inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

 Ziyarette Sungurlu ilçe Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e, Kavak eski Belediye Başkanı Şerif Ün eşlik etti.

Abdulkadir Şahiner Kimdir?

1967 yılında Sungurluda doğan Şahiner, İlköğrenimini Sunguroğlu İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Sungurlu Lisesinde tamamladıktan sonra kendisine ait işyerinde ticari hayatına başladı. Nakliyecilik sektöründe faaliyet gösteren Abdulkadir Şahiner, Nakliyecilik işine müteakiben kendi unvanını taşıyan Şahiner Petrol Nakliye Cam Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurarak Akaryakıt bayiliği, ısı cam imalatı ile birlikte PVC kapı pencere üretim işine başladı.

1990 – 1998 yılları arasında MHP yönetim kurulunda Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Şahiner, 1994 – 2008 yılları arasında Sungurlu Spor Kulüp Başkanlığı görevi,1995 yılında Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerince seçildi.1999, 2005 ve 2009 yıllarında yapılan Ticaret Odası seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve gelen Şahiner, Sungurlu Sanayici ve İş adamları derneğinin kurucu üyeleri arasındadır.Sungurlu'da  Eğitim, Ticaret ve Sanayinin gelişmesi için yoğun bir şekilde çaba gösteren ve bunun neticesinde  Ticaret Odası seçimlerinde kullanılan oyların %85 lik kısmını alarak tekrar seçilmiştir. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını,  ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) bünyesinde kurulan TOBBİS şirketinde yönetim kurulu üyeliğini aday olması münasebeti ile görevi bırakan Şahiner, Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı sırasında 30 Mart 2014’ de yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Sungurlu Belediye Başkanı Seçildi. Şahiner, Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)