Suriyelinin işlettiği kaçak eczaneye baskın

Gaziantep'te bir Suriyelinin işlettiği kaçak eczaneye baskın yapıldı. Tıbbi cihazlara ve ilaçlara el konuldu. Suriyeli şahıs gözaltına alındı.

Yerel 24.02.2017, 18:51 24.02.2017, 19:03
Suriyelinin işlettiği kaçak eczaneye baskın

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Yabancılar şubesi ekipleri, kaçak eczane işletildiği ileri sürülen Şahinbey ilçesindeki 2 katlı binanın alt kısmındaki depoya baskın düzenleyerek, 33 yaşındaki Suriyeli Ahmed Hamo'yu gözaltına aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte kaçak eczane işletildiği ileri sürülen Şahinbey ilçesindeki depoya baskın yapıldı.

Depo görünümlü olan iş yerinin 33 yaşındaki Suriyeli Ahmed Hamo tarafından işletildiği belirlendi. İçeride tansiyon aleti, kan alma cihazı ile birlikte çok sayıda ilaç ele geçirildi. 

Bölmede yatan hastaları tedavi ettiği ileri sürülen Suriyeli Hamo İfadesinde, 3-4 ay önce El Bab'dan kaçarak Türkiye'ye sığındığını söyledi. El Bab'da eczacılık yaptığını söyleyen Hamo, ticaret yapmadığını belirtti., Tansiyon ve kan ölçümü yaptığını kaydeden Hamo, Suriye'den getirebildiği ilaçları ise ücreti karşılığında tanıdığı kişilere verdiğini belirtti.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)