Tam Kapanma Döneminde Pazaryeri Denetlemesi

19 Mayıs Belediyesi, vatandaşların sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmasını sağlamak amacı ile ‘tam kapanma’ sürecinde denetimlerini sıklaştırdı.

Yerel 08.05.2021, 20:48
Tam Kapanma Döneminde Pazaryeri Denetlemesi

Covid-19 ile mücadele kapsamında tüm birimleri ile çalışmalarına aralıksız devam eden 19 Mayıs Belediyesi, vatandaşların sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmasını sağlamak amacı ile ‘tam kapanma’ sürecinde denetimlerini sıklaştırdı.

19 Mayıs Belediyesi’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde tam kapanma kapsamı dışında kalan market, bakkal, fırın, pastane, kasap, manav ve gıda imalatı yapan işletmelerde; hijyen, maske, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını günlük olarak kontrol ediyor.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 08.05.2021 cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında açılmasına izin verilen Pazar yeri denetlemesine ise ilçe Kaymakamı İbrahim Civelek ile birlikte katılan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Pazar yerinde incelemede bulunarak, Pazar esnafına ve Pazar alış-verişinde bulunan vatandaşlara Covid-19 tedbirleri konusunda uyarılarda bulundu.

Denetleme sırasında hem alış-veriş yapan hem de vatandaşlara temizlik-maske-mesafe konusunda uyarılarda bulunan Başkan Topaloğlu, tam kapanma döneminde denetlemelerin aralıksız devam edeceğini belirterek, ‘’ Vaka sayılarını düşürerek, bu salgın hastalıktan kurtulmalıyız. Bunun için hepimize görev düşüyor. Bu bilinçle hareket ederek 17 Mayıs tarihinden itibaren normalleşme dönemine girmek istiyoruz.’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)