Tarım Arazileri MASKİ ile Koruma Altında

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Kapancı mahallesinde 3 kilometrelik dere temizlik çalışması tamamlayarak tarım arazilerini koruma altına aldı.

Yerel 27.11.2022, 14:52
Tarım Arazileri MASKİ ile Koruma Altında

MASKİ Genel Müdürlüğü, 3 kilometrelik dere temizlik çalışması tamamlayarak tarım arazilerini koruma altına aldı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, eşit hizmet anlayışı ile 17 ilçede çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Ekolojik dengeyi gözeten çalışmaları ile de sık sık ön plana çıkan MASKİ Genel Müdürlüğü önceki gün Salihli ilçesine bağlı Kapancı mahallesinde yürüttüğü dere temizlik çalışmaları ile tarım arazilerine nefes oldu. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar ile tarım arazileri arasından geçen 3 kilometrelik dere temizlik çalışması tamamlandı. Yapılan çalışma ile bölgede bulunan tarım arazilerinin yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınlara karşı korunması sağlandı.

Muhtar’dan hizmet teşekkürü

Yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapancı Mahalle Muhtarı Ali Ortayol, “Tarım arazileri arasından geçen deremiz özellikle kış aylarında bir takım sıkıntılar yaşatıyordu. Sağ olsun MASKİ ekipleri çiftçilerimizin mağdur olmaması için deremizi güvenli hale getirdi. Ben çalışmalarından ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)