TAYDAŞ; KATİLLERDEN MİSLİYLE HESAP SORMALIYIZ.

Başkan Taydaş; 'Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayarak bu katillerden misliyle hesap sormalıyız.'

Yerel 28.08.2015, 11:39 28.08.2015, 11:54
TAYDAŞ; KATİLLERDEN MİSLİYLE HESAP SORMALIYIZ.

Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşaması adına ülkemize duyduğumuz sadakat sebebiyle Şehit verdik, Gazi olduk. Vatanımızın şu anki durumu nedeniyle büyük endişe içinde olduğumuz bilinmelidir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Malül Gazi Dz. Astsb. Kd.Bçvş Ümit Taydaş beraberinde ki, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleriyle birlikte, Dernek merkezinde basın açıklamasında bulunarak, “Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayarak bu katillerden misliyle hesap sormalıyız. Türk ve Kürt diyerek ayrışmayı tetiklemeye çalışanlara asla izin vermeyerek, Türk-Kürt meselesi değil bu durum terör sorunudur diyoruz.”dedi.

TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRMELİ

Başkan Taydaş yaptığı basın açıklamasında; “Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşaması adına ülkemize duyduğumuz sadakat sebebiyle Şehit verdik, Gazi olduk. Vatanımızın şu anki durumu nedeniyle büyük endişe içinde olduğumuz bilinmelidir. Askerlerimiz polislerimiz Şehit ediliyor. Eli silahlı terör örgütü mensupları şehirlerde geziyor, kimlik soruyor, devlete meydan okuyor. Devletimizi bölmek parçalamak için alenen yapılan açıklamaları ve eylemleri görmekten büyük sıkıntı duyduğumuzu belirtmek isterim. Vatandaşlarımızın araçları durdurulup yakılıyor. Pervasızca bu vatanı bölmek isteyenler her türlü hainliği yapıyor. Terörle mücadele kararlılıkla sürmeli, bu alçaklıkları yapanlardan hesap sormak adına siyasi desteğin güvenlik güçlerine en üst seviyede olması gerektiğine inanıyoruz.”

KATİLLERDEN MİSLİYLE HESAP SORMALIYIZ

Taydaş açıklamasının devamında; “PKK’yı destekleyen siyasi uzantı hariç meclisteki tüm partilerin ülkemizin geleceği mevzu bahis olduğu için bir araya gelmesi ve gereken tüm önlemleri almak adına tam bir birliktelik içinde hareket etmelerine vurgu yapıyoruz. Askerimize polisimize gece gündüz gayretli çalışmaları adına minnettar olmanın yanı sıra ihtiyaç duyulduğu halde ülkemiz için Şehit olmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Son terörist ortadan kalkıncaya kadar mücadele sürmeli, devlet otoritesinin kesinlikle sağlanması gereğinin önemine işaret ediyoruz. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayarak bu katillerden misliyle hesap sormalıyız. Türk ve Kürt diyerek ayrışmayı tetiklemeye çalışanlara asla izin vermeyerek, Türk-Kürt meselesi değil bu durum terör sorunudur diyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır dilerken Türkiye'nin sonsuza kadar yaşayacağını haykırıyoruz.”Şeklinde açıklamalarda bulundu.Yorumlar (0)
banner442