banner434

banner433

Tekkeköy Belediyesi Korona Virüsle Mücadelesine Devam Ediyor

Tekkeköy Belediyesi korona virüsün ülkede ilk görüldüğü andan itibaren aldığı tedbirler ve yürüttüğü başarılı çalışmalarla takdir topladı.

Yerel 26.04.2020, 21:10 26.04.2020, 21:26
Tekkeköy Belediyesi Korona Virüsle Mücadelesine Devam Ediyor

46 gün önce Türkiye’de görülen ve tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılan korona virüsle mücadeleyi farklı alanlarda sürdüren ve sahadan hiç ayrılmayan Tekkeköy Belediyesi ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “420 kişilik büyük bir aile olan Tekkeköy Belediyesi 46  gündür nöbetleşe görev yapan 250 kahramanıyla bu zor süreci başarılı bir şekilde yönetiyor. Mesai arkadaşlarımız örnek bir sorumluluk bilinciyle virüs ile mücadelede yapılması gerekenleri anında yerine getiriyorlar. Tüm ekiplerimizle küresel bir tehdit olan korona virüsün ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren gerekli tedbirleri alıp farklı alanlarda çalışmalar yürüttük ve yürütmeye de aralıksız devam ediyoruz” dedi.

Başkan Togar, Korona virüsle mücadele kapsamında yürütmüş oldukları birçok önemli çalışmanın yanında ilçede tüm evlere maske dağıttıklarını belirterek, "Toplu alanlarda maske takmanın zorunlu hale gelmesiyle birlikte koruyucu maskeyi evlere dağıtarak vatandaşımızın maskeye ulaşabilmeleri noktasında kolaylık sağladık. Dağıtımlarımız merkez mahallelerimizde tamamlanmış olup kırsal mahallelerimizde devam etmektedir. Bu hafta içinde 17 bin hanemize 85 bin maskeyi dağıtmış olacağız. Böylelikle 52 bin 500 nüfuslu ilçemizde maske girmeyen bir tane bile evimiz kalmayacak. Ayrıca ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruşlarının ihtiyacı olan maskeleri kursiyerlerimiz ile kendimiz üretip kamu kurum ve kuruluşlarına her hafta teslim ettik” ifadelerini kullandı.

Her gün günün ilk ışıklarıyla ekiplerimiz sahada görevlerinin başında olduklarını, 46 gündür ilçe sınırlarındaki bütün işyerleri sürekli ve düzenli olarak dezenfekte ettiklerini belirten Başkan Togar, "Caddelerimiz, sokaklarımız, meydanlarımız ve pazar yerlerimiz antibakteriyel sabunlu su ve özel solüsyonlarla yıkanıyor. İlçemizdeki her yer düzenli olarak dezenfekte edilip ilaçlanıyor. Ayrıca bölgede ilk ve tek olan korona virüsle mücadelede en büyük silahımız olan 12 bin litrelik tankerimize monte edilen, yedi farklı gözü sayesinde mikron ölçeğinde püskürtme kapasitesiyle kısa sürede daha fazla alanı dezenfekte edebilme fırsatı tanıyan aracımız ilçemizin caddelerinde, bulvarlarında ve sokaklarında görev yapıyor” dedi.

Evlerinde yemek yapamayacak durumda olan bütün yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara, her gün günde iki öğün sıcak yemek ulaştıran ve bu süreçte kapasitesini arttırarak evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarada yemek ulaştıran belediye aşevi Ramazan ayı boyunca da  iftar sofralarına sıcak yemek ulaştıracağını belirten Togar, "Bunların yanında Ramazan ayı boyunca görevinin başında olan kamu görevlilerinin iftar yemekleri de belediyemiz aş evinden görev yerlerine servis edilecektir” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)